Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Makbet

kasy:
58 322-04-14
w ramach wydarzenia:
XII Festiwal Szekspirowski
10.0 1 ocena 1 10
Makbet jest współczesnym studium władzy, które szuka odpowiedzi na odwieczne pytania: Dlaczego istnieje zło? Skąd się wzięło? Czy przybyło wraz z Czarownicami, gdy rzeczywistość ponaddoczesna wdarła się w świat Makbeta, czy kiełkowało w nim już od jakiegoś czasu, podlewane krwią i zdobywanymi zaszczytami? 

A może to nie Makbet jest zły, tylko kobieta, którą pokochał? Wreszcie – może dobrze czynią, chcąc zniszczyć sztuczny świat, który opiera się na starych, spróchniałych wartościach...

Reżyser, kładąc nacisk na uniwersalność tekstu i zawierając ją również w scenografii, kostiumach oraz muzyce, snuje opowieść o człowieku, który wierzy, że „siłą stworzy sobie los według własnej woli” (S. Mrożek), podczas gdy każde jego kolejne działanie powoduje, że zaciska sobie na szyi pętlę. To także opowieść o parze kochanków, która kilkaset lat później mogłaby się wcielić w bohaterów filmu Urodzeni mordercy Olivera Stone’a.

Makbet
Teatr Arka, Wrocław (spektakl z udziałem aktorów niepełnosprawnych)
Reżyseria: Renata JasińskaOpinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery