• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Majówka w teatrze

Z wiosenną werwą i entuzjazmem kulturalnie przywitamy majówkę! Nie topimy marzanny, nie topimy smutków a wskrzeszamy marzenia i malujemy emocje. Zapraszamy wszystkich na długi weekend przyjazny teatrowi. Poczujmy teatr przez te cztery dni. Spektakle dla małych i dużych, wesołych i smutnych, tańczących i tych w bezruchu.

Będzie i poważnie i rubasznie, patriotycznie i bez zbędnego patosu, europejsko i lokalnie, tanecznie i w pełnym skupieniu.

Program Majówki w Teatrze Gdynia Główna:

30 kwietnia (sobota) godz. 19
EMIGRANTKA
Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki

Zamiast spędzić majówkę na morzu i fiordach, norweska tancerka Vilde poleca pejzaż polskiej kultury. Polacy, w całej swej prawdzie, odkrywają przed nią arsenał swoich możliwości. Emigracja wcale nie musi być gorzka, a majówka "żołądkowa".

1 maja (niedziela) godz. 12
ŚPIĄCA KRÓLEWNA
wg baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta

Książę musi ciężko pracować, by wyzwolić Królewnę z letargu - ćwiczony w rzemiośle rycerskim, musi przedrzeć się przez cierniste krzewy, by złożyć pocałunek na jej ustach. Zaś jeśli Królewna nie doczeka się księcia, to... przynajmniej się wyśpi.

1 maja (niedziela) godz. 19
EPITAFIUM DLA WŁADZY
inspirowane "Cesarzem" Ryszarda Kapuścinskiego

Chłopaki i dziewuchy! Marsz! Do teatru marsz! Tego dnia inspiruje nas Ryszard Kapuściński. Jego myśl ruszy w pochód piwnicami dworca i objawi się jako "Epitafium dla władzy". Na jakie słowa zasłużyła władza cesarza, przekonamy się 1 maja.

2 maja (poniedziałek) godz. 12
BAJKA O KSIĘCIU PIPO I JEGO CZERWONYM KONIKU
wg Pierre'a Gripariego

Sztandarowy tytuł dla młodych poszukiwaczy dobrego teatru! Pipo przekroczy granice swego dzieciństwa i uda się w podróż bogatą w doświadczenia i przygody. Jak daleko musi zajechać, by spełnić swe marzenia? Historia Pipo to przewodnik po wycieczce zwanej "życiem".

2 maja (poniedziałek) godz. 19
POMIĘDZY
wg "Ślubu" Witolda Gombrowicza

Wódka polana, miny gotowe, "palic" podniesiony. Wesele czas zacząć! Na czele orszaku kroczy nikt inny jak sam Gombrowicz. Specjalista od tego, co boli każdego Polaczka, stłamszonego pręgierzem schematów i form. Czy wolność poślubi krasnego partnera?

3 maja (wtorek) godz. 19
WITHOUT MUSIC I AM NOTHING
Reżyseria i choreografia: Josué Joseph La Época oraz Przemysław Wereszczynski

Zwykle chodzisz utartymi ścieżkami albo jeździsz głównymi drogami? Zjedź w bok i zajrzyj w uliczkę, której jeszcze nie znasz. Zapraszamy Cię w podróż do tanecznego świata, w którym Wereszczyński i La Epoca połączyli Nowy Jork i Gdynię łukiem triumfalnym na cześć wolności, równości i braterskości. To ich percepcja świata, uwikłanego w różne dźwięki i transmisje energii. Daj się ponieść!

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20-35 zł
Bilety:
spektakle dla dzieci: 20 zł
spektakle dla dorosłych: 20-35 zł

Opinie

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?