• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Majówka rodzinna w Trójmieście - atrakcji nie zabraknie

Anna Żukowska
30 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 
Opinie (57)
Choć zapowiada się na to, że tegoroczna majówka nie będzie zbyt gorąca, w Trójmieście na rodziny z dziećmi czeka w tym czasie dużo atrakcji. Choć zapowiada się na to, że tegoroczna majówka nie będzie zbyt gorąca, w Trójmieście na rodziny z dziećmi czeka w tym czasie dużo atrakcji.

Niestety, weekend majowy raczej nie rozpieści nas piękną pogodą. Ale w Trójmieście nie będziemy się nudzić. Jest wiele możliwości, by kilka dni wolnego spędzić miło i rodzinnie. Zobaczcie, co będzie się działo.Majówkę z dziećmi spędzisz:

Jak można spędzić w mieście trzy wolne, majowe dni? Jest na to kilka sposobów, np. wyjście do teatru, uczestnictwo w warsztatach dla rodzin, w naukowym weekendzie albo np. w turnieju gier. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaczynamy od Sopockiej Majówki, w ramach której będzie się odbywać wiele wydarzeń kierowanych do rodziców i dzieci. W Dworku Sierakowskich, w Młodym Byronie zobacz na mapie Sopotu, odbędą się warsztaty teatralne, modelarskie, malowanie toreb i koszulek, wspólne pisanie Niekończącej się Historii, rodzinny turniej piłki koszykowej i jeszcze kilka innych atrakcji dla rodzin. Sopocka Majówka w Młodym Byronie to także warsztaty archeologiczne, muzyczno-ruchowe, spotkanie z rzeźbą, podczas którego dzieci będą tworzyć z masy solnej, a także kolejne spotkanie z improwizowaną bajką dla najmłodszych. "Improbaja" jest przedstawieniem teatralnym, które nie ma scenariusza i za każdym razem przebiega inaczej. To publiczność pomaga tworzyć jego treść. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, trwają od piątku do niedzieli. Obowiązują zapisy na poszczególne warsztaty pod adresem: projektkreatywnarodzina@gmail.com.

Z sopockiego pl. Konstytucji zobacz na mapie Sopotu o godz. 12 wyruszy kolorowa Parada Zwierząt. Artyści oraz właściciele zwierzaków wraz ze swoimi podopiecznymi i przebrani "zwierzęco" sympatycy przejdą w barwnym i dźwięcznym orszaku sopockim Monciakiem. Piątek, godz. 12. Następnego dnia będzie można się wybrać na pl. Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu na Targ Śniadaniowy, który właśnie powraca do kalendarza sopockich wydarzeń po sezonie zimowym. Sobota, godz. 9-15, wstęp wolny. Z kolei w Zatoce Sztuki zobacz na mapie Sopotu będziecie mogli się wybrać na zajęcia jogi dla dzieci i zachęcić dzieci do rozciągania się i ruszania. Podczas zajęć dzieci zamienią się w zwierzątka, rośliny i inne postacie. Sobota, godz. 12, wstęp wolny. Również w Zatoce Sztuki odbędzie się Turniej Gier Rodzinnych, podczas którego rodzinnie zagracie w warcaby, kapsle, urządzicie sobie wyścigi w workach, pokręcicie hula-hoop czy zagracie w gumę. Sobota, godz. 14-18, wstęp wolny. W tym samych czasie odbędą się także warsztaty budowania latawców i konkurs na budowę zamków z piasku.

Majówkę można też spędzić teatralnie, w tym czasie teatry nie robią sobie bowiem wolnego, a niektóre nawet przyspieszają. Tak jest z Teatrem Gdynia Główna zobacz na mapie Gdyni, który specjalnie na majówkę przygotował na każdy dzień inny spektakl dla dzieci. "Wielkie Ciasto" to przestawienie, które zostało zainspirowane opowiadaniem J.R.R. Tolkiena pt. "Kowal z Podlesia Większego" i opowiada pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Piątek, godz. 12. Bilety: 15 zł. W sobotę możecie się wybrać na "Śpiącą Królewnę". Przeniesiecie się w w świat baśni braci Grimm, która opowiada o pewnym zaklętym królestwie oraz odkryje przed wami także tajemne przestrzenie snu. Sobota, godz. 12, bilety: 15 zł. W niedzielę zobaczycie "Braciszka i Siostrzyczkę" oraz "Co to jest wiosna?". Pierwszy spektakl opowiada historię chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Niedziela, godz. 12, bilety: 15 zł. Tematem przewodnim drugiego przedstawienia jest przyjaźń, zaś bohaterem samotny, tajemniczy Pan Huczek, który nie może odnaleźć się we współczesnym, tajemniczym i obcym świecie. Niedziela, godz. 14, bilety: 15 zł.

Pierwszy dzień długiego weekendu będzie można spędzić w sopockim Grodzisku zobacz na mapie Sopotu. Przygotowano wiele nietypowych atrakcji, m.in. naukę pisma runicznego czy zabawę w Wikingów. Odbędzie się także pokaz obróbki krzemienia, wystawa prezentująca wynalazki człowieka paleolitu i mezolitu, a także pokaz miotania oszczepem. Będzie też okazja do postrzelania z łuku, zobaczenia, jak kiedyś tkano i barwiono tkaniny, a także upieczenia kiełbaski przy wspólnym ognisku. Uwaga, kiełbaski przynosimy we własnym zakresie, na miejscu będziemy mogli poczęstować się podpłomykiem. Piątek, godz. 11-18, wstęp wolny.

Majówkę możemy także spędzić w naukowych klimatach. I Hewelianum zobacz na mapie GdańskaCentrum Experyment zobacz na mapie Gdyni przygotowały w ten czas sporo atrakcji. Hewelianówka to - oprócz możliwości zwiedzenia wystaw stałych - także zajęcia w bajkowym "Laboratorium Pana Kleksa", naukowe warsztaty, czy widowiskowe science show. Podczas niego będziecie mogli zaobserwować, jak łatwo jest coś zamrozić, a to wszystko dzięki pomocy bardzo skutecznego i błyskawicznie działającego ciekłego azotu. Pokazy odbędą się każdego dnia majówki w godz. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00. Z kolei pomyszkować w Akademii Pana Kleksa będą mogły dzieci w wieku 3-9 lat, odbędą się tam warsztaty: Pan Kleks w Kosmosie (piątek), Ptasie plotki (sobota) oraz Kleksografia (niedziela). Godziny rozpoczęcia zajęć: 11:30, 13:00, 14:30, 16:00. 10-latkowie i starsze dzieci będą mogły poznać sekrety Enigmy w godz. 11:30, 13:00, 14:30, 16:00. Wstęp w ramach biletu: 7-13 zł.

W Experymencie odbędzie się energetyczna majówka. Przez trzy dni będzie można eksperymentować, konstruować i projektować wcielając się w naukowców amatorów. Organizatorzy zapewniają, że każdy zostanie naelektryzowany ładunkiem szczęścia. Nie zabraknie wyjątkowych aktywności, powstanie m.in. ścieżka edukacyjna w dwóch odsłonach - dla Młodszych i Starszych Odkrywców wśród stanowisk związanych z energią, jej źródłami i rodzajami, odbędą się także warsztaty, których tematem będą odnawialne źródła energii oraz nietypowe sposoby jej otrzymywania. Specjalną atrakcją będzie budowa zabawek elektrycznych i robotów zasilanych między innymi energią słoneczną. Dowiemy się również, jak wytwarzane jest ciepło w gdańskiej i gdyńskiej elektrociepłowni (codziennie od 12:00 do 15:00). Piątek-niedziela godz. 12-19. Wstęp w ramach biletu na wystawę (12-20 zł).

Schować się przed gorszą pogodą będzie można też pod dachem Loopy's World zobacz na mapie Gdańska, który będzie otwarty przez całą majówkę. Odbędzie się tam zabawa na Eko Fali a plac zabaw zamieni się w naturalne środowisko przyjaciół zieleni i pogromców śmieci. W programie animacje dla dzieci, gry, warsztaty i łamigłówki. W ruch pójdą przedmioty wykonane z surowców wtórnych, a najbardziej aktywni będą mogli wziąć udział w grach zespołowych i zręcznościowych. Nie zabraknie też kącika plastycznego, w którym powstaną wesołe Eko ludki, kolarze i ekologiczne plakaty. Ciekawscy poznają najpiękniejsze rodzaje drzew, zasady segregacji śmieci i dbania o środowisko, a swoją wiedzę będą mogli sprawdzić w quizach i zagadkach. Piątek-niedziela, godz. 11-18.

Wydarzenia

Sopocka Majówka

parada, turniej, zajęcia rekreacyjne

Majówka na Eko fali

zajęcia rekreacyjne

Majówka na Grodzisku

festyn

Sopocka majówka w Młodym Byronie

teatr dla dzieci, spektakl muzyczny, warsztaty

Spektakle

5.9
30 ocen

Braciszek i siostrzyczka

teatr lalek, teatr dla dzieci
7.6
43 oceny

Wielkie ciasto

spektakl dramatyczny, teatr dla dzieci
5.1
26 ocen

Śpiąca królewna

teatr lalek, teatr dla dzieci
8.4
5 ocen

Co to jest wiosna?

teatr dla dzieci

Miejsca

Opinie (57) 2 zablokowane

 • Droga Redakcjo, dlaczego temat potraktowany tak powierzchniowo? (33)

  Bardzo się cieszę, że można dowiedzieć się jak spędzić czas w Gdańsku, Gdyni i Sopocie - ale dlaczego nie napiszecie, co ciekawego będzie działo się w pozostałych miasteczkach Trójmiasta - np. Baninie, Żukowie, Miszewie?

  • 21 51

  • (3)

   a od kiedy te wioski naleza do trojmiasta? jak sama nazwa wskazuje TRÓJmiasto to 3 miasta, a nie piecdziesiat okolicznych wiosek

   • 36 6

   • Akurat Żukowo to miasto (2)

    Żukowo to miasto, ma prawa miejskie tak samo jak np. Gdańsk czy Gdynia, i nie jest od nich w żaden sposób gorsze.

    A bez tych okolicznych "wsi", to ciekawe jak by funkcjonowały Gdańsk, Sopot i Gdynia?

    Ja sama mieszkam w Baninie, ale mimo wszystko szanuję sąsiadów z Żukowa czy Miszewa, które Pan/Pani tak pogardliwie traktuje.

    • 5 26

    • (1)

     karinko z baninka nikt nie podwaza zaslug i roli waszych miasteczek. Pomylilas chyba pola do popisu. Nie dyskutujemy o znaczeniu miast. Tu jest portal, ktory nazywa sie TROJMIASTO.PL i opisuje co dzieje sie w TROJMIESCIE. Przypomne ci, ze TROJMIASTO to Gdansk, Sopot, Gdynia, a nie Banino, Koscierzyna, KArtuzy czy inny Tczew. Zaloz portal Trojmiastoiokolice.pl i tam umieszczaj ciekawe wydarzenia z okolicznych wsi i miasteczek. To tak jakbys poszla do sklepu H&M i narzekala, ze nie mozesz kupic niczego z Reserved. Albo CCC, a narzekala, ze nie sprzedaja gumowych klapek z Deichmanna.

     • 22 1

     • Mieszkam w Gdańsku i też chętnie bym się dowiedziała co ciekawego dzieje się w okolicach Trójmiasta; do Żukowa czy Banina można w miarę łatwo dojechać; lubię Sopot i Stare Miasto w Gdańsku ale czasem warto zmienić otoczenie :)
      oczywiście mogę przeczesywać internet żeby się dowiedzieć, ale byłoby miło mieć aktualne informacje w jednym miejscu.

      • 5 12

  • bo to jest portal piszący o Trójmieście a nie okolicznych wsiach

   • 27 13

  • (2)

   To nie miasteczka, to wsie!!!

   • 15 5

   • Żukowo to miasto

    • 6 13

   • wsi cudowna...uwielbiam wieś

    przenieśliśmy się z mężem z Gdańska na wieś, 10lat przed emeryturą,
    ja pracuję w domu on-line- czasem jadę do miasta,
    maż dojeżdża PKSem,
    wolę wieś

    • 6 2

  • 1-3 maja

   W baninie macie remizę,było się nie wyprowadzać z gdanska

   • 16 2

  • Czy to p.Karina Banina, kóra ostatnio pisała o mężu zarabiającym 10 000 zł ? (2)

   Z Banina jest bliżej do tzw.Trójmiasta, niż ode mnie , która mieszkam w 3mieście- do centrum np. Wrzeszcza
   w czym problem?

   • 12 2

   • Tak, to ja (1)

    Ale ja pisałam o wychowaniu dzieci w domu, ale widzę że niektórym zostało w głowie tylko owe mityczne 10 tysięcy :(

    • 3 12

    • nie, zostało mi w głowie, że ma pani dużo czasu i pieniedzy

     i zależy pani na rozwoju dzieci,

     więc jaki problem zjechać do 3 miasta te może 10 km ?

     • 10 0

  • Czytając powyższą dyskusję łatwo zauważyć... (9)

   ...jaką zawiścią i małostkowością wielu z nas się kieruje. Żukowo, Banino itp to nieomalże dzielnice Gdańska (ja z Żukowa jadę szybciej niż Pruszcza czy Gdynii do centrum Gdańska). Za parę lat stanie się to wszystko jedną metropolią (dla wielu gdańszczan szokiem jest informacja,że miekszańcy Kowali to "Kolbudzianie" :)) Banino, Żukowo itp to po prostu sypialnie, tyle że z mniejszą gęstością zabudowy. I miło by było, gdyby redakcja Trójmiasto.pl dostrzegła ten rejon, tak jak dostrzega Rumię czy Pruszcz

   • 6 13

   • (7)

    nieomalze robi wieka roznice. Ja np. niepmalze zarabiam tyle co europosel, a naprawde to 2500. I nieomalze jestem kardiochirurgiem, a naprawde doradca klienta ;) Nieomalze niezauwazalna roznica.

    • 11 0

    • No i właśnie dlatego że tylko 2500 (6)

     i ie stać cię na domek pod miastem , to wylewasz swój jad i żale w internecie na tych, którym się chciało wziąć do pracy (i ewentualnie dostać odpowiednio wysoki kredyt)

     • 2 10

     • Kredytobiorcy

      Wiec spłacajcie teraz!, bo banksterzy zrobią was wegan - stać was będzie jedynie na trawę - podobno bardzo zdrowa.

      • 3 0

     • zarabiam tyle, że na domek mnie było stac ( kredyt) - wybrałem Strzyżę zamiast Banina (1)

      dojazd z Banina do Gdańska rano ciągle w korku, mimo nowej trasy
      i za blisko lotniska

      • 3 0

      • i co teraz

       płacisz 60% odsetki dla banku? gratulacje! no ale najważniejsze, że masz swój dom nieprawdaż?

       • 1 1

     • Serio serio?

      • 1 0

     • Haha ale to slodkie, ze od zamieszkania przeszlismy do moich zarobkow i wylewania jadu. Co nam jeszcze powiesz ciekawego?:-)

      • 1 1

     • dom w Baninie jest akurat sporo tanszy niz mieszkanie we Wrzeszczu

      tyle ze nie kazdy chce mieszkac na lotnisku

      • 1 0

   • Gdynii???? naprawdę GdynII???

    hahahhahahahah

    • 3 0

  • (5)

   o co ta dyskusja?
   "Trójmiasto policentryczny ośrodek metropolitalny, obejmujący trzy połączone miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot."

   W skład trójmiasta nie wchodzą więc Banina, Żukowa czy inne wsie/miasta sypialnie. To jest portal podający wieści z Trójmiasta. Chcecie mieć informacje, co dzieje się w Waszych miejscach zamieszkania - stwórzcie sobie swój portal.
   Albo poczekajcie, aż zostaniecie wchłonięci przez któreś większe miasto, a wtedy będziecie mogli mieć pretensje do Redakcji trójmiasto.pl
   Kropka.

   • 15 5

   • Reprezentuje Pani mowę nienawiści (2)

    Jest mi tak przykro to czytać, skąd w Polakach te niesnaski związane z miejscem zamieszkania?

    • 2 14

    • ależ nie. naprawdę nie obchodzi mnie, kto jest skąd i dlaczego. sama od niedawna mieszkam w trójmieście. po prostu jak wchodzę na ten portal, to chciałabym mieć informacje z trójmiasta, a nie zewsząd...
     i uważam, że jeśli portal nastawiony jest na samo trójmiasto, nie można od niego wymagać, aby akurat w tekście o majówce uwzględnił pobliskie wsie i miasteczka

     • 10 1

    • Karino prezentujesz mowe glupoty. Skad w mieszkancach wsi te niesnaski zwiazane z mieszkaniem poza miastem?

     • 10 2

   • OK Karolino. Masz rację. (1)

    Mam tylko nadzieję, że nie mieszkasz na Kowalach - bo to gmina Kolbudy.

    • 2 4

    • A widzsz, zeby ktos mieszkajacy na kowalach oczekiwal, ze t.pl napisze o lokalnych wydarzeniach?

     • 0 0

  • (2)

   Te miejscowości nie są częścią Trójmiasta, a na tym portalu są informacje o Trójmieście. Na tej samej zasadzie portal o Baninie nie będzie pisał o Gdańsku, Gdyni czy Sopocie, bo nie są one częścią Banina. Portal miłośników Golfa nie będzie pisal o Nissanach, a strona fanów gier planszowych nie napisze o najnowszej grze wideo.

   • 11 0

   • Skoro jest tak jak poiszesz baranie

    to czemu portal pisze o Rumii, Pruszczu, Sobieszewie, KOWALACH (gmina Kolbudy) a nawet Redzie i Wejherowie od czasu do czasu??? Trójmiasto przestało być już 3 miastami odrębnymi a stało się właściwie jednym ciągiem od Pruszcza do Wejherowa po Żukowo i Kolbudy na zachód. Bez względu czy się to niektórym zawistnikom podoba czy nie. Wieś to tak na prawdę zaczyna się za Kartuzami i ....na Olszynce

    • 4 5

   • Nie znasz sie. Wylewasz jad z zazdrosci, ze nie stac cie na dom za miastem hahaha

    • 0 0

  • joe

   bo to już nie jest Trójmiasto... ??

   • 0 0

  • trojmiasto jak nazwa wskazuje

   składa się z TRZECH miast

   • 1 0

 • Ma być 30 stopni na majówce w trójmieście. (4)

  10 w piątek, 10 w sobotę i 10 w niedzielę :)

  • 46 3

  • nawet jeśli, to nic (3)

   jedziemy z dzieciakami na wieś z zapasem planszówek

   • 3 1

   • A my z kumplami na domek z zapasem płynów i pożywienia:-) (2)

    Zapas zdrowych wiejskich dziewczyn zawsze czeka na na nas miejscu:-)

    • 4 1

    • nie pajacuj (1)

     i tak będziecie się trzepać po kolei z catsem w łapie

     • 3 0

     • Tam kociaki i tam kociaki

      • 0 1

 • Już korki wielkie, bo spęd jedzie. (4)

  • 6 3

  • wies wrocila do domu (2)

   Gdansk opustoszal i korkow nie bedzie

   • 2 2

   • Takiego wala, wczoraj /czwartek/ o 22.oo na A1 byl korek na ponad 20min na bramkach do Gdansk (1)

    • 1 1

    • Za co minus? Helikopterem ktoś leciał i nie stał na A1? To chyba jedyne rozsadne wytlumaczenie, albo idiota.

     • 1 0

  • korki na zachodzie w takich dnaich to normalka, także przy wjeździe na autostrady

   tylko nam się wydaje, że to zdarzenia kosmiczne

   a skoro pretendujemy do zachodu, to nauczmy się tolerancji dla ludzi przyjezdnych,

   gdybyśmy sami mieszkali na prowincji, szukalibyśmy dla siebie lepszych rozwiązań w zakresie zatrudnienia,

   a miliony Polaków emigrują do innych państw

   • 1 0

 • atrakcje w Gdańsku

  Normalnie tyle propozycji w Gdańsku, że nie wiadomo co wybrać....

  • 33 1

 • Nudy

  Masakra

  • 8 0

 • w niedzielę w Chyloni (1)

  W parku kilońskim będzie festyn rodzinny a dla dzieci koncert Arki Noego.

  • 5 1

  • Cisza

   O tym festynie nie piszą, bo po co, w Gdyni właściwie oprócz właśnie zabawy w Parku Kilońskim to nie ma nic za darmo

   • 2 0

 • Grodzisko jest super

  ALe mało rozreklamowane wsrod mieszkancow 3city. Taki mły Biskupin

  • 0 2

 • ciekawiej jest u mnie w piwnicy niż na tych wszystkich "atrakcjach"

  • 4 0

 • Arka Noego w Chyloni

  Zapraszamy na Festyn Rodzinny do Chyloni ! W niedzielę 3 maja w Parku Kilońskim ( okolice ulic Chylońskiej i Wiejskiej ) o godz. 15:00 wystąpi zespół KOLECZKOWIANIE, a zaraz po nim, o 16:00 ARKA NOEGO !
  Podczas festynu wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych : konkursy, wata cukrowa, malowanie twarzy, strefa bufetu, a na zakończenie o 18:30 na boisku Checzy mecz piłkarski : Parafianie- Rada Miasta Gdyni. Wszystko to z okazji jubileuszu 100-lecia Parafii św. Mikołaja w Chyloni.

  • 8 1

 • Czasy jak za późnego Gomułki i całego Gierka. Waaaadza musiała zatroszczyć się, by rodziny miały się gdzie bawić i robiła podobne spędy.
  Nie dziwi zatem, że czasy obecne to w sumie PRL bis.

  • 1 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Książki Psychologicznej

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Teatr Miniatura to teatr: