Impreza już się odbyła

Magia Jesiennych Teatrzyków

Serdecznie zapraszamy na trzy teatralne soboty listopada do Galerii Szperk, początek przedstawień o godz. 13.00!

maj 31

niedziela, godz. 14:30 - 15:15

bilety 20 zł
W programie:

16.11 Cekineczka
23.11 Wróbelek Elemelek
30.11 Odwiedzając wróżki

Po każdym przedstawieniu zapraszamy wszystkie dzieci na zabawy i warsztaty aktorskie nawiązujące do wartości i prawd życiowych poruszanych w poszczególnych historiach.

Zajęcia prowadzone będą w każdą z trzech sobót do godz.16.00 w okolicach części gastronomicznej Galerii Szperk.

Cekineczka

Bajka opowiada o przygodach Cekineczki - promyczka nadziei, jednego z wielu promyczków, które przenoszone są na skrzydłach ważek do krainy dziecięcych snów. Cekineczka spadła ze skrzydeł ważki i znalazła się w krainie opanowanym przez Złośnicę, która próbuje nie dopuścić by Cekineczka odnalazła drogę do domu. Podstępem wpycha ją do dziury w ziemi, gdzie zagubiony promyczek musi przebywać w towarzystwie myszy i kreta. Okazuje się, że pobyt Cekineczki w podziemiach miał swój cel, tam spotyka ptaka, któremu ratuje życie i przy pomocy starej wierzby płaczącej odnajduje drogę na słoneczną łąkę. Na łące czekają dalsze przygody, ale wszystko kończy się szczęśliwie, Cekineczka odnajduje przyjaciół i wraca do swojej krainy by przynosić dzieciom kolorowe i wesołe sny.
W bardzo wyrazisty sposób podkreślamy takie wartości jak przyjaźń, mądrość, dobroć. Pokazujemy, że dobro zawsze zwycięża nad złem, a śmiech, radość i dobre serce są odpowiednią drogą do szczęścia.

Wróbelek Elemelek
Wszyscy chyba pamiętamy rymowane książeczki Hanny Łochockiej o Wróbelku Elemelku, który znalazł kartofelek. Ale przecież ten sympatyczny bohater miał jeszcze wiele innych przygód. Uczył się literek, kąpał się w morzu, walczył ze smokiem, grał w piłkę, a i to jeszcze nie wszystko. Bo Elemelek nie lubi siedzieć w miejscu. Choć jest trochę psotnikiem i lekkoduchem, zawsze udaje mu się wydobyć z tarapatów. A każde doświadczenie uczy go nowych rzeczy: że trzeba przestrzegać przepisów drogowych, że nie warto być niecierpliwym, że strojenie się w cudze piórka wcale nie ma sensu. "Mądrości" te przekazane są w lekkiej, rymowanej formie, bez moralizatorstwa, za to z wdziękiem i humorem. I jak tu nie pokochać Elemelka, który, jak każdy z nas, lubi dobrze zjeść, trochę poleniuchować i wesoło spędzać czas?

Odwiedzając Wróżki
W bajce wędrujemy przez bajkowy świat z zajączkiem, który został zaczarowany przez podstępną Bakterię, w poszukiwaniu Wróżek. Dzieci przekonują się, że istnieją wokół nas dobre Wróżki, tylko trzeba je zauważyć, pojawiają się wtedy gdy ktoś potrzebuje pomocy, o czym przekonuje się zajączek. Otrzymuje on od Wróżek kilka dobrych rad, które pomogą mu uporządkować swój świat i środowisko. Zajączek przekonuje się, że czystość osobista i otaczającego nas środowiska jest bardzo ważna nie tylko dla niego, ale wszystkich wokół. W bajce pojawiają się takie postacie jak Brudek, Smrodek i Bakteria, które są niepożądanymi gośćmi w naszym domu i środowisku, a dzieci pomagają postaciom bajkowych pozbyć się niechcianych gości i same przekonują się, że nie będą chciały się z takimi postaciami zaprzyjaźnić. Natomiast z Wróżkami każdy będzie mógł się zaprzyjaźnić jeśli tylko spełni kilka bardzo prostych warunków.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?