stat
Impreza już się odbyła

Magia Jesiennych Teatrzyków

Serdecznie zapraszamy na trzy teatralne soboty listopada do Galerii Szperk, początek przedstawień o godz. 13.00!

gru 16

czwartek, godz. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kup bilet
W programie:

16.11 Cekineczka
23.11 Wróbelek Elemelek
30.11 Odwiedzając wróżki

Po każdym przedstawieniu zapraszamy wszystkie dzieci na zabawy i warsztaty aktorskie nawiązujące do wartości i prawd życiowych poruszanych w poszczególnych historiach.

Zajęcia prowadzone będą w każdą z trzech sobót do godz.16.00 w okolicach części gastronomicznej Galerii Szperk.

Cekineczka

Bajka opowiada o przygodach Cekineczki - promyczka nadziei, jednego z wielu promyczków, które przenoszone są na skrzydłach ważek do krainy dziecięcych snów. Cekineczka spadła ze skrzydeł ważki i znalazła się w krainie opanowanym przez Złośnicę, która próbuje nie dopuścić by Cekineczka odnalazła drogę do domu. Podstępem wpycha ją do dziury w ziemi, gdzie zagubiony promyczek musi przebywać w towarzystwie myszy i kreta. Okazuje się, że pobyt Cekineczki w podziemiach miał swój cel, tam spotyka ptaka, któremu ratuje życie i przy pomocy starej wierzby płaczącej odnajduje drogę na słoneczną łąkę. Na łące czekają dalsze przygody, ale wszystko kończy się szczęśliwie, Cekineczka odnajduje przyjaciół i wraca do swojej krainy by przynosić dzieciom kolorowe i wesołe sny.
W bardzo wyrazisty sposób podkreślamy takie wartości jak przyjaźń, mądrość, dobroć. Pokazujemy, że dobro zawsze zwycięża nad złem, a śmiech, radość i dobre serce są odpowiednią drogą do szczęścia.

Wróbelek Elemelek
Wszyscy chyba pamiętamy rymowane książeczki Hanny Łochockiej o Wróbelku Elemelku, który znalazł kartofelek. Ale przecież ten sympatyczny bohater miał jeszcze wiele innych przygód. Uczył się literek, kąpał się w morzu, walczył ze smokiem, grał w piłkę, a i to jeszcze nie wszystko. Bo Elemelek nie lubi siedzieć w miejscu. Choć jest trochę psotnikiem i lekkoduchem, zawsze udaje mu się wydobyć z tarapatów. A każde doświadczenie uczy go nowych rzeczy: że trzeba przestrzegać przepisów drogowych, że nie warto być niecierpliwym, że strojenie się w cudze piórka wcale nie ma sensu. "Mądrości" te przekazane są w lekkiej, rymowanej formie, bez moralizatorstwa, za to z wdziękiem i humorem. I jak tu nie pokochać Elemelka, który, jak każdy z nas, lubi dobrze zjeść, trochę poleniuchować i wesoło spędzać czas?

Odwiedzając Wróżki
W bajce wędrujemy przez bajkowy świat z zajączkiem, który został zaczarowany przez podstępną Bakterię, w poszukiwaniu Wróżek. Dzieci przekonują się, że istnieją wokół nas dobre Wróżki, tylko trzeba je zauważyć, pojawiają się wtedy gdy ktoś potrzebuje pomocy, o czym przekonuje się zajączek. Otrzymuje on od Wróżek kilka dobrych rad, które pomogą mu uporządkować swój świat i środowisko. Zajączek przekonuje się, że czystość osobista i otaczającego nas środowiska jest bardzo ważna nie tylko dla niego, ale wszystkich wokół. W bajce pojawiają się takie postacie jak Brudek, Smrodek i Bakteria, które są niepożądanymi gośćmi w naszym domu i środowisku, a dzieci pomagają postaciom bajkowych pozbyć się niechcianych gości i same przekonują się, że nie będą chciały się z takimi postaciami zaprzyjaźnić. Natomiast z Wróżkami każdy będzie mógł się zaprzyjaźnić jeśli tylko spełni kilka bardzo prostych warunków.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Urodzony w Gdyni satyryk, współtwórca teatru Bim Bom, i komentator rzeczywistości. O kim mowa?