stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Magdalena Suchecka Richter & Bogusław Grabowski

13 lipca 2018 (Piątek) godz. 20:15
Wystąpią:
Magdalena Suchecka Richter (USA) - skrzypce
Bogusław Grabowski (Gdańsk) - organy

wrz 24-26

piątek - niedziela, godz. 19:00

Kup bilet
J.S. Bach (1685-1750)
Preludium i fuga Es-dur BWV 552

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


A. Corelli(1653-1713)
Sonata na skrzypce i basso continuo opus 5 numer 1 D dur.
Grave.Allegro.Adagio
Allegro
Allegro
Adagio
Allegro

T. Vitali(1663-1745)
Chaconne na skrzypce I organy, opracowanie Charlier

J.S. Bach (1685-1750)
Nun komm' der Heiden Heiland BWV 659

J.S. Bach (1685-1750)
Adagio z Sonaty g moll na skrzypce solo BWV 1001
Bogusław Grabowski

Improwizacje

MAGDALENA SUCHECKA RICHTER,
urodzona w Gdańsku, rozpoczęła swoja karierę koncertowa występując z rodzicami, Krystyną I Romanem Sucheckim w rodzinnym trio. Uczyła się pod kierunkiem Jerzego Hazuki i Stefana Hermana, kontynuowała studia w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem Krzysztofa Jakowicza gdzie po otrzymaniu dyplomu z najwyższym odznaczeniem została jego asystentka. Po wyjeździe do USA studiowała w Boston University pod kierunkiem Romana Totenberga i Dorothy Delay w Juilliard School of Music w Nowym Jorku, którą ukończyła otrzymując nagrodę Extraordinary Student of America. Inne nagrody to całkowite stypendium w Aspen Music Festival, Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej Nowym Jorku, pierwsze nagrody na krajowych konkursach w Polsce, nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wieniawskiego i Międzynarodowym Konkursie Młodych skrzypków w Paryżu. Magdalena Suchecka Richter koncertowała we Francji, Czechosłowacji, Węgrzech, Niemczech, Finlandii, Danii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych I Kanadzie. Mieszka obecnie w Bostonie, USA i występuje w wielu salach koncertowych w recitalach i jako solistka z orkiestrami. Dużo uwagi poświęca grając dla młodzieży szkolnej w ramach koncertów-prezentacji. Magdalena Suchecka Richter prowadzi bardzo intensywna działalność pedagogiczna I jest dziekanem wydziału instrumentów smyczkowych w New England Conservatory of Music Preparatory School, w Bostonie, jak również Rivers School Conservatory w Weston pod Bostonem. Jej studenci otrzymują wiele nagród na lokalnych konkursach a wielu z nich studiuje w najbardziej prestiżowych uczelniach I zostaje zawodowymi muzykami i osiedla się w wielu krajach Ameryki, Europy i Azji. Magdalena Suchecka Richter przez ostatnie 14 lat była dyrygentem orkiestry w Rivers School , prowadząc wiele występów w USA , Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Austrii i Włoszech.


BOGUSŁAW GRABOWSKI
urodził się w 1955 roku w Sopocie. Organista, kompozytor, Profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Gdańsku na której wykłada m. in. grę na organach, harmonię praktyczną, akompaniament liturgiczny, improwizację organową, a także budowę organów z akustyką muzyczną. Założyciel i wieloletni kierownik Katedry Muzyki Kościelnej Gdańskiej Akademii Muzycznej. Wykłada także na innych uczelniach o profilu teologicznym.

Jest specjalistą w dziedzinie projektowania, budowy i konserwacji organów. Współpracuje z wieloma firmami organmistrzowskimi w zakresie doradztwa i ekspertyz. Według autorskich projektów powstały m.in. instrument Katedry Muzyki Kościelnej (Akademii Muzycznej w Gdańsku), Instrument Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku.
Od 1985 Główny Organista Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku a wcześniej członek w komitetu budowy organów w tej świątyni. (Podczas odbioru technicznego instrumentu przewodniczący polskiej strony w ramach międzynarodowej komisji zatwierdzającej wykonanie instrumentu).

Animator życia muzycznego w Gdańsku i na Pomorzu, gdzie zorganizował ponad 1000 koncertów w ramach międzynarodowych festiwali i cykli koncertów (m.in. Mariackie Wieczory Organowe, Muzyka w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku).
Dyrektor odbywającego się rokrocznie w Gdańskiej Bazylice Mariackiej, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.

Koncertuje w Polsce niemal we wszystkich ważniejszych ośrodkach oraz w Niemczech, Anglii, Danii, Francji, Włoszech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Szwecji, USA, również na Ukrainie, Białorusi, Łotwie i w Rosji. Nagrał kilkanaście płyt m in. z muzyką organową /Polska Niemcy, USA/, a także z własnymi kompozycjami z udziałem chórów i orkiestry symfonicznej oraz improwizacjami.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 - 25 zł
Bilety do nabycia online oraz na godzinę przed koncertem w bazylice.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?