stat
Impreza już się odbyła

Magdalena Sadłowska WAKD 2021

Magdalena Sadłowska WAKD 2021. Wieszajmy Artystów Każdego Dnia 1-30.09.2021. Wernisaże o godzinie 19:00 w każdą środę miesiąca: 01.09, 08.09, 15.09, 22.09 . Kolonia / Wrzeszcz / Gdańsk.

Magdalena Sadłowska
Mieszka i pracuje w Gdańsku. Realizuje swoje prace z wykorzystaniem różnych mediów: malarstwa, rysunku ,obiektu i instalacji. Absolwentka Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Jarosława Baucia na ASP w Gdańsku. Od 2016r. Rezydentka w Kolonii Artystów Dolne Miasto w Gdańsku. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017/2018 r. Brała udział w licznych wystawach i przeglądach sztuki m.in. wystawa indywidualna Nowe kroje Krupa Gallery Wrocław; Ćwiczka-ćwicząca Kolonia Artystów Dolne Miasto w Gdańsku, ,,ŚLAD'' Fabryka Sztuki w Łodzi; Triennale Rysunku, BWA Wrocław; Gdańskie Biennale Sztuki, Gdańska Galeria Miejska; nagroda Dziekana Wydziału Malarstwa w ogólnopolskim Konkursie Malarstwa im. W. Fangora w Gdańsku (201; Młode Wilki 18, Galeria TRAFO w Szczecinie.

Na projekt pt. Wieszajmy artystów każdego dnia składają się:
- prezentacje artystów wernisaże;
- otwarte dyskusje - moderowane przez Piotra Szymona Mańczaka.

W roku 2021 zaproszono:
- Martyna Formella - maj
- Anna Witkowska - czerwiec
- Anna Kwiatkowska - lipiec
- Michał Algebra - sierpień
- Sadłowska Magdalena - wrzesień
- Paulina Jackowska - październik
- Adam Witkowski - listopad
- Michał Laurentowski - grudzień 

Założenia projektu WAKD:
01. Zapraszamy tylko twórczynie i twórców z Trójmiasta, którzy przygotowują specjalnie do projektu 4 prace malarskie (dopuszczamy też inne formy np. mural. instalacja, wideo, rysunki), które nie były wcześniej nigdy pokazywane.
Dzięki temu, projekt ma charakter premierowy.
02. Każda praca jest prezentowana tylko przez jeden tydzień.
03. Twórczyni i twórcy w ramach projektu otwierają 4 wernisaże, które są performatywnym wieszaniem oraz możliwością do spotkania z publicznością, opowiedzenia bezpośrednio o swoich pracach.
04. Udział w otwartych dyskusjach
Każdy ma jedno wystąpienie podsumowujące.
Ostatnie wieszanie jest otwartą dyskusją moderowaną przez Piotra Szymona Mańczaka, podczas której publiczność może zadawać pytania. 

Idea:
Projekt Wieszajmy artystów każdego dnia! powstał z obserwacji pewnego zjawiska. Coraz częściej chodzimy na wernisaże, jednak bardzo rzadko odwiedzamy ekspozycje już w trakcie trwania wystaw. Jest to związane z brakiem czasu oraz poczuciem zaliczenia wystawy podczas wernisażu. Z drugiej strony mało jest ekspozycji na które chcemy wrócić po raz drugi. Jeśli przegapimy wernisaż, to często przegapiamy też finisaż, a nawet całe wydarzenie. Kolonia Artystów to przestrzeń dedykowana sztuce, muzyce, artystom i spotkaniom codziennie. I właśnie takie codzienne, naturalne spotkania ze sztuką ma na celu ta inicjatywa. Dodatkowo premierowe odsłony dzieł młodych malarzy stwarzają możliwość kuratorom galerią w kraju zapoznanie się z najnowszymi realizacjami twórczymi trójmiejskich artystów.

Organizator: Kolonia Artystów
Współpraca: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Patronat: Notes na 6 Tygodni / Karta do Kultury.
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka.
Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Projekt dofinansowano z Miasta Gdańska.
Miejscem realizacji projektu jest siedziba fundacji, Galeria przy Alei Grunwaldzkiej 51, Gdańsk , Wrzeszcz.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile scen będzie mieć budowany Gdański Teatr Szekspirowski?