• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Magdalena Sadłowska. Easy Steps to Safe

Wystawy z cyklu Windows. Nowe Zjawiska prezentowane są w przestrzeni publicznej, a wernisaże odbywają się na zewnątrz. Przeszklona paka LKW GALLERY - TIR-a zaparkowanego pod wiaduktem na ul. Szopy staje się oknem, w którym pokazujemy prace młodych, obiecujących, w większości lokalnych artystek i artystów.
Nie ograniczamy wolności twórczej naszych gości: pokazujemy prace z różnych dziedzin i wykonane w najróżniejszych technikach: malarstwo, grafikę, instalacje, wideo, projekty muzyczne, performansy, akcje społeczne.
Zapraszamy na Dolne Miasto!

22 lipca 2023 - 25 lutego 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 1-20 zł

27 października 2023 - 3 marca 2024

bilety 35 - 79 zł
ulgowy 31 - 36 zł
Miejsce: LKW Gallery / ul. Szopy
Wernisaż: 25.02.2022 o godz. 18.00
Wystawa: 25.02-06.03.2022
Godziny ekspozycji: 16.00-20.00
Projekt w ramach cyklu Windows 2022. Nowe Zjawiska
Kuratorka: Anna Szynwelska

Najnowsza wystawa Magdaleny Sadłowskiej nosi tytuł Easy Steps to Safe
Kultura popularna przyzwyczaiła nas, że na życie można otrzymać gotowy przepis. Wystarczy trzymać się procedur, a wszystko będzie dobrze. Kompendia, przewodniki, poradniki, a nawet netflixowe seriale dostarczają prostych recept na złożone lęki i kryzysy. Zatrzymują nas w impasie poznawczym. Tak jakbyśmy zapomnieli, że ludzkość posiada instynkt samozachowawczy. Jest w naszym wnętrzu coś w rodzaju kodu, który wspomaga działanie ciała i umysłu bez uciekania się do retoryki trenerów samorozwoju. Szukam tego co archetypiczne w kulturze edukacyjnej i zastanawiam się, czym jest instynkt autoedukacyjny.

Tytuł wystawy zaczerpnięty jest z podręcznika do nauki pływania Easy steps to safe swimming. Książka zawiera serie piktogramów przestawiających ciała zmagające się z oporem wody. Z oglądanych tablic wykluczyłam tekst opisowy tak ujęte przypominają rodzaj uniwersalnego pisma obrazkowego. Niczym w zabytkach piśmienniczych starożytności schematyczne ilustracje stanowią inspirację dla wyobraźni. Jakie sensy otworzą w umyśle doświadczonego pływaka? Czy w wyobraźni jogina, albo zaklinacza deszczu powstaną te same skojarzenia? Przeszłe wzorce stanowią tu otwarte pole interpretacyjne, skłaniają do zastanowienia nad własną edukacyjną przeszłością.
----
MAGDALENA SADŁOWSKA absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku; dyplom uzyskała w pracowni prof. Jarosława Baucia. W swojej pracy artystycznej wykorzystuje różne media: malarstwo, rysunek, obiekt, instalację. W latach 2016-2021 była rezydentką w Kolonii Artystów Dolne Miasto w Gdańsku. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017/201. Brała udział w licznych wystawach i przeglądach sztuki, m.in. wystawach indywidualnych Nowe kroje, Krupa Gallery, Wrocław i Ćwiczka-ćwicząca, Kolonia Artystów Dolne Miasto, Gdańsk oraz wystawach zbiorowych: ŚLAD, Fabryka Sztuki w Łodzi; Triennale Rysunku, BWA Wrocław; Gdańskie Biennale Sztuki, Gdańska Galeria Miejska; Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Malarstwa im. W. Fangora w Gdańsku (201, gdzie uzyskała Nagrodę Dziekana Wydziału Malarstwa; Młode Wilki 18, Galeria TRAFO, Szczecin.

Instagram artytki

Opinie

Sprawdź się

Który działający do dzisiaj teatr jest najstarszym teatrem niezależnym w Trójmieście?