• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Magda Kuraś / JAZZFOLK

Magda Kuraś to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej, laureatka Ladies Jazz Festival 2021. Od 3 lat tworzy własny projekt muzyczny, pisząc teksty i muzykę. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizacjęi minimalizm. Silne inspiracje muzyka ̨etniczną słychac ́w białych zaśpiewach.

Rok temu odbyła się premiera jej płyty "PLONY" czyli 7 autorskich utworów będącymi tytułowymi PLONAMI doświadczeń, plonami czasu i plonami zdarzeń, które wywarły mocny wpływ na bohaterkę. Płyta została wydana własnym sumptem pod patronatem m.in. JazzPress i JazzForum:
We wzbogaconych improwizacjami, opartych na jazzowych frazach utworach odnajdziemy mnóstwo zapadających w pamięć motywów melodycznych oraz stricte folkowych zaśpiewów. (...) Uwagę zwraca silnie zaakcentowane w jej śpiewie wyczucie rytmu. - Robert Ratajczak (JazzForum)

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Folk na miarę XXI wieku. Czerpiący z korzeniu, a jednocześnie będący głosem ożywczym. To symbiotyczne połączenie piosenki artystycznej i etno jazzu - Piotr Pepliński (JazzPress)

Magda o projekcie:
Czemu JazzFolk? Jest w nas zew natury, mantryczności, prostota liryczna i opowiadanie o emocjach w najbardziej "pierwotny" sposób. Sięgamy do swoich korzeni, filtrujemy je przez swoją osobowość i muzykę aby przedstawić je w niepowtarzalny sposób. Koncert to nie tylko przedstawienie naszego materiału ale i okazja do uporządkowania i uspokojenia swoich myśli, bo jak to nazywam - muzyka jest terapią. Od Plonów mineło już trochę czasu, teraz otwieram nowe furtki swojej twórczości.

My, czyli:
Magda Kuraś - wokal
Dominik Kisiel - piano
Ziemowit Klimek - kontrabas
Jakub Krzanowski - perkusja
Małgorzata Oleszczuk - wokal
Maciej Świniarski - wokal
zdjęcie: Monika Gut

Informacja o biletach

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?