Impreza już się odbyła

Made in Plama

"Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wystawę MADE IN PLAMA oraz występy chóru i kuglarzy.

10 - 30 czerwca 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
cze 14

niedziela, godz. 13:00 - 16:00

bilety 60-110 zł

"Made in Plama" to podsumowanie warsztatów twórczych w klubie "Plama" Gdański Archipelag Kultury na gdańskiej Zaspie.

Jak co roku klub zaprasza na wystawę prezentującą prace uczestników zajęć, w ramach której będzie można zobaczyć tkaniny stworzone pod okiem Anny Niewiarowskiej-Zawilskiej, ceramikę tworzoną przez grupy Wioletty Ulatowskiej i Anety Czaji, rysunki i malarstwo uczestników zajęć Oli Fronc, czy linoryty powstałe w pracowni Barbary Leszczyńskiej.

W galerii Plamy GAK zagoszczą także prace najmłodszych adeptów pracowni naszego klubu, poznających rożne techniki plastyczne pod okiem Moniki Krause.

Ponadto będzie można też zobaczyć efekty warsztatów zrealizowanych w ramach projektu Agnieszki Kurkowskiej "DOM: blok i chata. Wędrówki", zrealizowanego ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

"Zapraszam do obejrzenia efektów pewnego eksperymentu. Grupa dzieci, która w nim uczestniczyła miała za zadanie stworzyć dwa różne domy: blok mieszkalny i chatę kaszubską. Potem zaprowadziliśmy te domy na wycieczki, żeby przekonać się jak się odnajdą w nowym dla nich otoczeniu. Jesteście ciekawi naszych wypraw? (...)" (kuratorka: Agnieszka Kurkowska)

W programie wieczoru:

"Fraucymerki Najjaśniejszej - głosy historii", czyli średniowieczna muzyka powszechnie znana, jak Bogurodzica i zupełnie nieznane radosne świeckie piosenki, które wyszukała prowadząca zespół Monika Kaźmierczak - gdańska carillonistka.
Wszystko powstało w Plamie w kilkanaście wieczorów i pierwszy raz zaprezentuje się publicznie. Śpiewających wspierać będą kuglarze.

Wydarzenie otworzy prezentacja bębniarska w wykonaniu uczestników zajęć "RYTMY ZIEMI" prowadzonych przez gdańskiego perkusjonalistę Rodrigeza. Bębniarze zarażą nas swoją pozytywną energią grając tradycyjne i współczesne rytmy różnych kręgów kulturowych.

Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca 2019 r.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku powstała pierwsza opera napisana w Gdańsku?