stat
Impreza już się odbyła

Maciej NIUANS Bojko - odbicia

Wystawa "Odbicia" to przekrojowe spojrzenie na kilka ostatnich lat twórczości Jana Macieja Bojko. Wybór prac zdeterminowany był artystycznym poszukiwaniem punktu widzenia spoza naturalnych, odruchowych, codziennych granic horyzontu postrzegania obiektów i sytuacji. Poszukiwaniem odbicia, za którego refleksem stoi nowy, przetworzony sens.

'Myślę że koncepcja na pomysł rysunku ma wiele początków i wiele nie wyartykułowanych ścieżek, które pojawiają się tak naprawdę w trakcie samego procesu - najlepsze pomysły przychodzą już podczas pracy rysunkowej, zmagania się z wytwarzaniem wyobrażonej materii. W przypadku rysowania na tablecie to forma digital pozwala myśleć o artystycznym procesie jak o kreowaniu samej idei, pierwotnie pozbawionej formy fizycznego obiektu do oglądania. Mnie oczarowuje, na swój sposób, to odbicie pomysłu za pomocą szyby w urządzeniu a następnie nieskończona 'przetwarzalność' tej formy artystycznej' - Jan Maciej Bojko

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 5.11.2021r., w godz. 18:00 - 21:00.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?