stat
Impreza już się odbyła

Maciej Hübner. Plakaty z sześćdziesięciolecia 1956-2016

Blisko sześćdziesiąt lat temu kusił i zapraszał do korzystania z powabów Sopotu uroczym plakatem reklamowym, dziś wraca tu zapraszając na Scenę Kameralną Teatru Wybrzeże na najnowszą naszą premierę i swoją wystawę - "Maciej Hübner. Plakaty z sześćdziesięciolecia 1956 - 2016".

15 lutego - 30 kwietnia 2020, godz. 12:00 - 17:00

Wstęp wolny

12 października 2019 - 31 maja 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny
Otwarcie wystawy jego plakatów będzie towarzyszyło premierze NOCY IGUANY 20 maja. Wystawę z cyklu Autorzy naszych plakatów: MACIEJ HÜBNER PLAKATY Z SZEŚĆDZIESIĘCIOLECIA 1956-2016 będzie można oglądać codziennie od 12.00 do 17.00 we foyer Sceny Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Maciej Hübner (ur. 1931) - jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1955 roku w pracowni Józefa Mroszczaka). Uprawia plakat, grafikę książkową, ilustrację gazetową, wystawiennictwo, malarstwo - również marynistyczne. Ma na swoim koncie wystawy w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Rzymie oraz Delhi. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych. Jego znakomite, do dziś cenione i stanowiące ozdobę wielu kolekcji projekty reklamowały pojawienie się na naszych ekranach wielu wybitnych filmów, m.in. ROCCO I JEGO BRACI Luchino Viscontiego, KIESZONKOWCA Roberta Bressona, UKRZYŻOWANYCH KOCHANKÓW Kenji Mizoguchiego, LOLI Jacquesa Demy, PIĘKNA I BÓLU Masahiro Shinody, TERESY RAQUIN Marcela Carne, SŁOMIANEGO WDOWCA Billy Wildera a także O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC Jana Batorego z bliźniakami Jarosławem i Lechem. Dla Teatru Wybrzeże zaprojektował znakomite plakaty do KOMEDII OMYŁEK, BALU MANEKINÓW, TAJEMNICZEJ IRMY VEP, PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA i premierowej NOCY IGUANY.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: