• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Wystawa Truso - legenda Bałtyku
PATRONAT

MST x 2 | Wystawa malarstwa

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż i wystawę w Galerii Sztuki Glaza Design. Swoje malarstwo wystawiać będzie Margarita Staszulonok oraz Mateusz Stryjecki.

19 listopada - 4 grudnia 2022, godz. 17:00

Wstęp wolny

25 listopada 2022 - 15 stycznia 2023, godz. 14:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 1 zł
Wernisaż wystawy MST x 2 odbędzie się 27.09 o godzinie 18:00
Wystawa potrwa do 11 października w godzinach 12:00-19:00 od poniedziałku do soboty.

Margarita Staszulonok
artystka urodzona w Mińsku w Białorusi. Ukończyła Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku wspecjalizacji sztuka monumentalno-dekoracyjna zdobywając umiejętności w technice witraży, mozaiki, fresku, sgraffito, rysunku, malarstwa olejnego i temperowego. Po dwóch latach asystentury Rita otrzymała posadę instruktora malarstwa na tej samej uczelni. Od 2010 mieszka w pobliżu Gdańska w Polsce.Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.Laureatka Stypendium Polskiego Ministra Kultury Gaude Polonia, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uczestniczka rezydencji artystycznych Instituto Sacatar w Brazilii i Can Serrat w Hiszpanii. Brała udział w wystawach zbiorowych w Uzbekistanie, USA, Australii, Polsce,Bułgarii, Danii, Białorusi. Prace artystki znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, w Galerii Centrum w Krakowie, w kolekcji Instituto Sacatar w Brazylii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie

Mateusz Stryjecki
malarz, ilustrator, projektant graficzny i wystawienniczy. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pod opieką prof. Macieja Urbańca i prof. Jerzego Tchórzewskiego w 1983 r.współpracował z wydawnictwami prasowymi i młodzieżowymi oraz z Centralnym Ośrodkiem Sportu, tworząc ilustracje, materiały reklamowe i szaty graficzne magazynów i książek.Wystawiał również obrazy w warszawskich galeriach. W 1989 roku wyjechał do Kanady, gdzie założył swoją własną agencję reklamową oraz wykładał na Concordia University w Montrealu. W 1998 roku wrócił do Polski i współpracował z wieloma agencjami reklamowymi i domami wydawniczymi. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Reklamy, największej tego typu instytucji edukacyjnej w Polsce. Kształci przyszłych plastyków w dziedzinach, takich jak Rysunek, Malarstwo, Kompozycja, Projektowanie graficzne, Plakat, Infografika i Typografia.Aktualnie tworzone cykle obrazów olejnych są kontynuacją malarstwa zapoczątkowanego w latach osiemdziesiątych XX. w.

Serdecznie zapraszamy!
 

Opinie

Sprawdź się

Wiersz "Zdanie" poety Tadeusza Dąbrowskiego został wyróżniony w amerykańskim: