• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MOZARTIANA - Koncert Symfoniczny

Wszystko zależy od dobrego wykonania...Koncert Symfoniczny. Zapraszamy na Koncert Symfoniczny odbywający się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana w dniu 26 sierpnia o g.19:00 na dziedzińcu Pałacu Opatów w Parku Oliwskim. Zabrzmią Symfonie G- dur i A-dur oraz Koncert skrzypcowy G-dur Mozarta w wykonaniu Sinfonii Varsovii pod dyrekcja jej koncertmistrza - Jakuba Haufy.

"... [Mozart] pewnie nie sprzeciwiłby się, gdyby usłyszał, że ktoś porównał partyturę do kulinarnej recepty. Zawiera wszak składniki (obsada, nutowy zapis wysokości), podaje sposób ich przyrządzania (artykulacja), czas przyrządzania (rytm i tempo), a ostateczny efekt i tak zależy od tego, kto i jak będzie z niej "przyrządzał" ów smakołyk dla uszu.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wszak Leopold Mozart napisał: "Wszystko zależy od dobrego wykonania. Opinię tę potwierdza codzienne doświadczenie. Niejeden półkompozytor jest zachwycony i dopiero wtedy uważa się za "nie wiadomo co", gdy usłyszy swój muzyczny "galimatias" zagrany przez dobrego wykonawcę, przedstawiającego w odpowiednim miejscu afekt, o którym kompozytor nawet nie pomyślał, a charaktery, na które kompozytor nawet by nie wpadł, rozróżniając tak, jak tylko się da, by w rezultacie cała ta szmira stała się znośniejsza dla słuchacza. Z drugiej zaś strony, czyż nie zdarza się, że najlepsze kompozycje są tak nędznie wykonywane, że sam kompozytor z biedą rozpoznaje swoją pracę?"
Danuta Gwizdalanka "O smakach w rogu obfitości Mozartowskiej muzyki" (fragment komentarza do programu festiwalu)

Program:
WOLFGANG AMADEUS MOZART
Symfonia nr 10 G-dur KV 74
Koncert skrzypcowy nr 3 G-dur KV 216
Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Jakub Haufa skrzypce, dyrygent

Opinie

Sprawdź się

Co to jest antresola?

 

Najczęściej czytane