• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

MICHAŁ GAYER / Ćwiczenie

kwi 27

sobota, godz. 11:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
maj 9

czwartek, godz. 11.00

Gdańsk Nowy Port,
Wstęp wolny
Praca dla Nowej Kolonii będzie dotyczyła przemiany, którą przechodzimy w ciągu całego życia. Tego, jak codzienność modeluje nasze organizmy. Od momentu narodzin, nieprzerwanie jesteśmy poddani wpływowi warunków otoczenia, a czynności związane z wychowaniem, a później pracą, formują nas skrycie i bezlitośnie. Twarda rzeczywistość nieubłaganie nas urabia.
Poddając się treningowi, rozpoczynamy równoległy proces świadomego kształtowania.
Wystawa: 21.05 - 11.06.2016 / wt-sob w godz. 12.00 - 21.00
Wystawa realizowana jest ze środków własnych (Do It Anyway)

Michał Gayer
Urodził się w 1984 roku w Tychach, na Śląsku.
W 2009 roku ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Po studiach, przez dwa lata pracował na macierzystej uczelni. Później został nauczycielem w zabrzańskim Liceum Plastycznym.
Debiutował w 2009 roku w bytomskiej Kronice.

Używa wielu mediów, ale skupia się na tradycyjnej plastyce i pracach manualno-technicznych. Zwykle pracuje w odniesieniu do precyzyjnie określonej sytuacji o charakterze autobiograficznym. Zdarza mu się prowokować warunki, w których chce tworzyć - w 2011 roku przebywał w pokoju hotelowym, wykonując szereg tajemniczych mini-instalacji, a później spacerował w nocy w Parku Chorzowskim, inspirując się jego pustką. Czasem współpracuje z osobami z szczególnie interesujących go kręgów, jak artyści graffiti. Pociągają go widmowe zalążki sztuki odnajdywane w szarej codzienności. W ramach projektu Cowbey Cowboji zajmuje się adaptacją pomysłu anonimowego autorstwa, do którego realizacji miało nigdy nie dojść.

Produkowane przez niego obiekty bardzo często powstają w wyniku zaplanowanych zdarzeń i procesów, bądź same służą ich wywołaniu. Czasem jednak powstają przypadkiem, i zostają utrwalone tylko dzięki refleksowi. W pracach wykonanych ręcznie bardzo ważny jest dotyk - gładzenie, masowanie, ugniatanie. Prowokowanie do dotykania pojawia się w obiektach i instalacjach mikrofonowych. Wiele z jego prac przestrzennych przypomina formy użytkowe, powtarzają się wśród nich ubrania i buty. Bywa, że sam używa swoich prac lub pożycza je komuś, aby nabrały cech lekko spłowiałych, znalezionych przedmiotów. Współpracuje z Galerią Monopol i Kasia Michalski Gallery.

Obecnie mieszka w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?