• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MIASTOplażaLAS - warsztaty plenerowe

Wiosna, wiosna... Budzimy zmysły z zimowego letargu i zapraszamy Was na cykl trzech niecodziennych warsztatów w formacie spacerowym, podczas których eksplorować będziemy tytułowe przestrzenie. Otoczeni trójmiejskimi lasami, smagani zatokową bryzą przypominamy Wam nieśmiało, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski. Wybierzcie się z nami w nieoczywistą podróż angażującą wszystkie zmysły. Celem warsztatów jest eksplorowanie naszej relacji z otaczającą nas w całej złożoności nie-ludzką naturą. Wielozmysłowe, czułe i świadome spojrzenie na krajobraz, w którym żyjemy i zrozumienie następstw zmian klimatycznych, których na co dzień doświadczamy.

wrz 27

środa, godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 10

wtorek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pierwsze spotkanie przygotowane zostało we współpracy z Instytutem Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie oraz Today We Have i koncentrować się będzie na zagadnieniach związanych ze zmianami klimatu i ich skutkami dla środowiska morskiego i brzegu morza. Spotkamy się 15 kwietnia 2023 r. na PLAŻY w Gdyni Orłowie. Podczas wspólnego spaceru poznamy zagrożenia dla strefy brzegowej wynikające z podnoszącego się poziomu morza oraz coraz częstszego występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych. Przyjrzymy się problemowi zanieczyszczania plaż przez ludzi, roli wydm jako naturalnych obiektów hydrotechnicznych, poznamy przyrodniczą rolę plaży jako granicy światów. W drugiej części naszego spotkania pomoczymy się w wodzie. Założymy wodery, w ręce weźmiemy dragi, pobierzemy próbki i pod okiem naukowców i edukatorów, zachowując należny dla tego mikroświata szacunek i delikatność, odkryjemy bioróżnorodność Bałtyku i poznamy podstawowe zagadnienia ekologii.

Autorem scenariusza drugiego spotkania jest Emiter (Marcin Dymiter). 20 maja 2023 r. zabierze nas w intrygującą podróż przez MIASTO, a kompasem wyznaczającym kierunek spaceru będzie dźwięk. Na ostatnie spotkanie wybierzemy się 3 czerwca 2023 r. do Gdańska - Wrzeszcza z tancerkami i choreografkami związanymi z Fundacją Polka Dot: Natalią Chylińską, Katarzyną Kanią i Katarzyną Pastuszak.

Każde z trzech spotkań uważne będzie śledzić Magdalena Świerczyńska-Dolot, dziennikarka radiowa, reporterka, autorka przewodników, prezeska Fundacji Audionomia. Magda stworzy dla Was podcasty, dźwiękowe zapisy każdego z warsztatów.
Plan warsztatów:

PLAŻA
15.04.2023
, godz. 10-13, Gdynia Orłowo
Prowadzenie: Tomasz Kijewski, Izabela Kotyńska-Zielińska i Tymon Zieliński
Ocean of Changes

MIASTO
20.05.2023
, godz. 11-14, Gdańsk Stare Miasto
Prowadzenie: Emiter (Marcin Dymiter)

LAS
3.06.2023
, godz. 11-14, Gdańsk Wrzeszcz
Prowadzenie: Natalia Chylińska, Katarzyna Kania i Katarzyna Pastuszak

Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Tędy w miasto z Emiterem
Tędy do lasu z Natalią Chylińską, Katarzyną Kanią i Katarzyną Pastuszak

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł
Wstęp: bilety 30 zł (ulgowe) i 40 zł (normalne).

Opinie

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku powstał Dyskusyjny Klub Filmowy Studentów i Młodej Inteligencji?