stat
Impreza już się odbyła

METOO - wystawa komiksu Marty Frej

Zapraszamy serdecznie na wystawę komiksu #METOO Marty Frej. Praca została przygotowana dla pierwszego numeru Magazynu Pismo i jest błyskotliwym ilustracyjnym komentarzem dotyczącym molestowania kobiet. Frej w charakterystyczny dla siebie sposób z czarno-białych ilustracji i dobitnej narracji buduje czytelny przekaz o wieloletnim wieloletnim bagatelizowaniu i tuszowaniu problemu.

26 czerwca - 18 lipca 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

7 listopada 2020 - 29 sierpnia 2021

"Już 10 lat przed wypłynięciem afery Weinsteina The New Your Times był w posiadaniu dowodów na molestowanie kobiet przez prominentów w Stanach. Wtedy jednak redakcja składała się głównie z mężczyzn, - komentuje artystka - którzy nie byli zainteresowani publikacją. Musiało zmienić się pokolenie dziennikarzy, żeby afera została opublikowana".


Marta Frej - malarka, ilustratorka, animatorka kultury, prezeska fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką.

Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę Memy i grafy. Dżender, kasa i seks, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks Dromaderki. Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?