• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Łukasz Orbitowski. Pierwsze czytanie s03e01

Przed nami kolejne spotkanie w ramach Pierwszego czytania! Gościem drugiego epizodu literackiego będzie Łukasz Orbitowski.

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 120 - 350 zł

w każdą sobotę (do 29.06), godz. 16:30

Wstęp wolny
Napisali, wciągnęli w historie i... zostawili na kacu książkowym. Pisarze. A Ty teraz czekasz z utęsknieniem na ich kolejne dzieła. Wypatrujesz nowej książki. Choćby rozdziału, strony. Choćby zdania. Spokojnie, nie musisz włamywać się do ich komputerów. Wystarczy, że przyjdziesz do Biblioteki Gdynia na Pierwsze czytanie.
Pierwsze czytanie to cykl epizodów literackich, w trakcie których pisarze czytają fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Wydarzenie dedykowane jest wielbicielom dobrej literatury, tym, którzy stoją w kolejce po autografy i nie mogą doczekać się kolejnej książki ulubionego autora. Do filii Biblioteki Gdynia zapraszani są przedstawiciele nowej prozy polskiej.
W ramach tego cyklu odwiedzili nas: Jacek, Dehnel, Jakub Małecki, Joanna Bator, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska, Anna Cieplak oraz Monika Milewska.

Do przeczytania (dotąd) nieprzeczytanego zachęcać pisarzy będzie Olga Kowalska, gdynianka, autorka popularnego bloga i vloga Wielki Buk - blog literacki. Prowadząca spotkania blogerka będzie też rzucała twórcom wyzwania...

Epizody literackie odbywają się w różnych filiach biblioteki. Na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim zapraszamy do Biblioteki Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15).

SEZON 3, EPIZOD 2
Łukasz Orbitowski (ur. 1977)
Pisarz. Autor siedmiu powieści, m.in. "Inna dusza", "Exodus", "Tracę ciepło". W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Na antenie TV Kultura prowadzi program "Dezerterzy". Wiecznie w podróży, gubi się między miastami. Przez przyjaciół zwany Potworem.

Spotkania w ramach Pierwszego czytania objęte są patronatem przez portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk S.A. i Kurier Gdyński.

Opinie

Sprawdź się

Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?