• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła

Łukasz Jastrubczak - Rekonstrukcja zdarzenia

Zapraszamy na wystawę prac Łukasza Jastrubczaka - Rekonstrukcja zdarzenia.

17 lutego - 2 czerwca 2024

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 18 zł
Wernisaż 2.12.2017 godz. 19:00
Koncert DUCH godz. 19:19

Wystawa czynna od 2.12.2017 do 16.12.2017 w godzinach 12:00 - 20:00

Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. "OPEN"
Projekt "OPEN" współfinansowany jest przez Miasto Gdańsk.
Bezpłatny wstęp.

Na wystawę p.t, "Rekonstrukcja zdarzenia" składają się filmy dokumentujące działania z przedmiotami i ludźmi, kolekcja slajdów prezentująca rysunki z krajów tzw. trzeciego świata oraz słuchowisko. Dwie główne realizacje z wystawy opisuję poniżej: 

"TREAP" 
video 
0'04'' loop
2016
Cztery czarne postumenty wypełniały przestrzeń galeryjną. Bryły czarnego lodu, które dopełniały postumenty, topiły się, zmieniając swoje położenie względem kubików, modyfikując kształt układu, który reprezentował znaki: =, |, /, _. Wystające z lodu i kubików czarne druty, po kilkugodzinnym procesie topnienia, ustawiły się na sekundę tak, iż z odpowiednich punktów spojrzenia, uformowały napis : TREAP.  

"Wyścig figur, liter, cyfr i przedmiotów, w dalekiej perspektywie" 
video
25'00''
2016
Przez 5 dni w tygodniu o 8:00 rano w TVP Kultura emitowane były 5 minutowe odcinki programu. Pierwszy epizod prezentował wyścig figur geometrycznych, drugi - wyścig liter, trzeci - wyścig koła i krzyża, czwarty - wyścig cyfr, a piąty - wyścig kuli i jajka. Tylko dzięki zaangażowaniu telewidzów, wyścig mógł się wydarzyć. 

Łukasz Jastrubczak 
Artysta sztuk wizualnych. Urodził się w 1984 roku w Zielonej Górze. W latach 2004-2006 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od 2006 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2013 roku został zwycięzcą konkursu "Spojrzenia 2013". Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Sztuka Jastrubczaka zdaje się niemal w całości wynikać z fascynacji artysty możliwościami budowania światów, jakie daje kino. Język filmu fabularnego próbuje przełożyć na rzeczywistość poza kinem, zainfekować ją fragmentami niedopowiedzianej fabuły. Zawsze wykorzystuje do tego zadziwiająco proste środki i tanie materiały. Już jego projekt 01 w Bytomiu w 2007 roku odnosił się zarówno do suprematyzmu i minimalizmu - kierunków z historii sztuki XX wieku (czerwony sześcian), jak i filmów science-fiction (ścieżka dźwiękowa z filmu Stanleya Kubricka 2001: Odyseja kosmiczna).

Opinie

Sprawdź się

Która z wymienionych książek nie została napisana przez Günter Grassa?