• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Luisa Sobral - Ladies' Jazz Festival

Wydarzenie w ramach

Jedna z najważniejszych kompozytorek i artystek Portugalii Luisa Sobral na Ladies' Jazz Festival 2019! 22 lipca, Filharmonia Kaszubska w Wejherowie!

Relacja z imprezy

Luísa Sobral to jedna z najważniejszych kompozytorek i wokalistek nowej generacji muzyków z Portugalii. Zadebiutowała w 2011 roku bardzo dobrze przyjętym albumem "The Cherry on My Cake". Po nim nagrała następny pt.: "There is a Flower in My Bedroom" (2013), w nagraniu którego wzięli udział tacy goście jak: Jamie Cullum, António Zambujo i Mário Laginha. Kolejna płyta to "Lu-Pu-I-Pi-Sa-Pa" (2014), gdzie artystka konsekwentnie rozwija muzyczny świat pierwszych dwóch albumów. Następny album, "Luisa" z 2016 został zarejestrowany w Los Angeles przez prestiżowego amerykańskiego producenta Joe Henry'ego.

jazz - koncerty w Trójmieście


Luisa Sobral występowała w tak prestiżowych wydarzeniach, jak Barcelona Jazz Festival, Cartagena Jazz Festival, London Jazz Festival, Cully Jazz, SXSW w Teksasie. Koncertowała między innymi w Hiszpanii, Francji, Turcji, Izraelu, Niemczech, Szwajcarii , Luksemburgu, USA, Maroko, RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswanie, Brazylii i Urugwaju.

W 2017 jej piosenka, "Amar Pelos Dois" śpiewana przez jej rodzonego brata, Salvadora Sobrala wygrała w konkursie Piosenki Eurowizji!

Pod koniec 2018 roku Luísa wydała piąty już album "Rosa". Do produkcji zaprosiła Katalończyka Raüla Refree, jednego z najbardziej prestiżowych producentów i multiinstrumentalistów w Hiszpanii. Oprócz śpiewu i gitary, Luísie i Raulowi towarzyszą instrumenty klasyczne: trio instrumentów dętych drewnianych i klasyczna perkusja. "Rosa" to najbardziej osobisty, dojrzały i intymny album Luísy Sobral. Piękno kompozycji potęguje aranżacja i twórcza chemia między Luizą a Raulem Refree.

To właśnie z tym albumem Luisa Sobral przyjeżdża na Ladies' Jazz Festival do Gdyni.
A jako, że będzie to pierwszy Jej występ w Polsce, to na koncercie nie zabraknie również najlepszych utworów z wcześniejszych albumów artystki.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    89-149 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Mikołaj Trzaska, muzyk jazzowy pochodzący z Gdańska, od kilku lat komponuje muzykę filmową dla: