• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ludzie długiej woli (2 opinie)

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz. 20 min.
w ramach wydarzenia:
FETA - XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
2.8
5 ocen
Teatr Vahramajevych
Ludzie długiej woli

o teatrze:
Anna Vahramajeva urodziła się na Syberii w mieście Czita, od czasów powstania dekabrystów i polskich powstań znanym jako jeden z gułagów. Sergei Vahramajev jest Buriatem - urodził się w mieście Angarsk położonym niedaleko jeziora Bajkał.

Spotkali się w latach siedemdziesiątych w Leningradzie w Akademii Teatralnej, lecz po jakimś czasie zmuszeni przez KGB przenieśli się do Barnaułu, dalekiego syberyjskiego miasta przemysłowego, gdzie został założony instytut teatralny.

Ofiacjalna data założenia ich teatru to rok 1995. Przez cały czas Anna i Sergei pozostawali w kontakcie z nadzwyczajnym wykładowcą Akademii Buriackiej - Ninel Dougar-Zhabon, znaną jako najlepszy specjalista byłego ZSSR od chińskiej opery i chińskiego teatru. To ona stworzyła filozoficzne podwaliny teatru: powinien on funkcjonować poza miastem! Aktor i reżyser powinni przygotowywać sztuki tylko dla otwartych przestrzeni, które zapewniają całkowicie inną atmosferę.

Koniec lat dziewięćdziesiątych to czas, kiedy zorganizowali swoje pierwsze festiwale - "Serce Azji 1" i "Serce Azji 2" oraz rozpoczęli letnie laboratorium teatralne w górach ałtajskich.
Następny rozdział w historii teatru to rok 2004, kiedy to Vahramajevowie przy projekcie społecznym "Nie jesteś sam" spotkali się w Obozie Karzegal z Moskiewską Międzynarodową Szkołą Filmową (chyba jedną z najbardziej interesujących szkół w Rosji).

Obóz Karzegal to obóz namiotowy w ałtajskim lesie, w którym, dzięki grantowi rosyjskiego Ministerstwa Edukacji, spotkały się dzieci z pięciu rosyjskich domów dziecka oraz dzieci i nauczyciele z Moskiewskiej Mędzynarodowej Szkoły Filmowej. Wówczas prawie cała praca artystyczna (grupy artystyczne, trening teatralny i dużo więcej) była prowadzona przez Warsztat Vahramajevych. Rezultaty terapeutyczne były zadziwiające! Mniej prób samobójczych, mniej agresji! Karzegal to był początek nowego rozdziału w historii Vahramajevych - historii grupy Uranopolis.

16. 07. godz. 19.30 / boisko CKU

Opinie (2)

 • świetne (opinia sprzed 12 lat)

  grupa wywarła na mnie ogromne wrażenie...oby więcej takich zespołów nas odwiedzało

  • 0 0

 • językowa bariera zbyt trudna.... (opinia sprzed 12 lat)

  do przeskoczenia, a szkoda, bo wizualnie i choreograficznie robiło wrażenie. W takich sytuacjach skromne ulotki ze skrótem treści w PL/EN były by wielką pomocą.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery