Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Love and Information

spektakl muzyczny
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Policealne Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni
data premiery:
8 grudnia 2019
Love and Information
4.4 5 ocen 1 10
Policealne Studiom Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Love and Information
Caryl Churchil

spektakl przeznaczony jest dla widzów 16+


Tłumaczenie: Paweł Demirski

Wielowątkowość. Informacyjna powódź. Brak konsekwencji. Świat, w którym  informacje i uczucia ulegają recyclingowi jak butelki PET. Schroniska, slumsy, getta, miasta wypełnione gnijącymi odpadami. Kto będzie na to patrzył za 2,8 mln lat? Na co będzie patrzył? Co pozostawimy po sobie? Czy w dzisiejszych czasach prawdziwa miłość jest jeszcze możliwa? Czym jest ból, lęk? Czego się wstydzimy? Jakie wspomnienia staramy wymazać się z pamięci? Czy potrafimy korzystać z posiadanej przez nas wiedzy o nas samych, o otaczającym nas świecie? 

Caryl Churchil napisała sztukę, w której konstrukcji oraz poruszanej tematyce wyczuć można głęboki, polityczny i osobisty niepokój o społeczeństwo,  w którym ludzkie przywiązanie zostaje zastąpione przez szybkość komunikacji.

50 scen, 17 osób - 11 aktorek i 6 aktorów z Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. 

Dwa razy więcej dylematów moralnych, rozterek i emocji. 

Niemal wszystkie elementy scenografii użyte w spektaklu pochodzą z recyklingu, jak butelki PET lub zostały wypożyczone, by w przyszłości mogły mieć drugie życie. Kostiumy wyszukane zostały w magazynie teatralnym, lumpeksach oraz pochodzą z odpadów pozyskanych z firmy odzieżowej. Wszystkie te elementy tworzą razem postapokaliptyczny krajobraz, w którym zostało uwięzione życie. 

Rozpaczliwa próba nadania sensu wszechświatowi. Informacyjna powódź, zaczynająca się tuż po przebudzeniu, kiedy po raz pierwszy patrzymy na ekrany naszych smartfonów.


Reżyseria i adaptacja: Dorota Androsz
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Zawistowska
Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Teksty piosenek: Michał Kurkowski
Muzyka i aranżacje: Jakub Lemiszewski
Asystentka scenografa: Daniela Oderska

Występują:
Magdalena Czajkowska
Katarzyna Ćwik
Ita Dziurzyńska
Diana Gliniecka
Ewelina Klingbeil
Barbara Lamprecht
Dominika Małuszek
Marta Suprun
Klaudia Szmidt
Alicja Wejer
Julia Witulska

oraz

Miłosz Cieślik
Mateusz Drozdowski
Dawid Kasprzyk
Maciej Konieczny
Filip Łach
Jakub Piprowski

-----

Caryl Churchil - brytyjska dramatopisarka urodzona 3 września 1938 roku w Londynie. Autorka sztuk teatralnych, radiowych oraz telewizyjnych. Feministka, związana z nurtem feminizmu socjalistycznego. Ukończyła studia na uniwersytecie w Oxfordzie, w latach 1974-75 była etatową dramaturżką londyńskiego Royal Court Theatre. W 1976 roku przyłączyła się do niezależnej grupy teatralnej Joint Stock Company, założonej przez Maxa Stafforda-Clarka, Williama Gaskilla i Davide'a Hare'a. Współpracowała również z radykalnym, propagującym postulaty feminizmu socjalistycznego, zespołem Monstrous Regiment. Prowadziła także warsztaty m.in. ze studentami z London's Central School, w wyniku których powstało wiele docenianych dramatów. Poruszana przez nią tematyka często dotyka kwestii społecznych. Caryll Churchil początkowo czerpała z tradycji brechtowskiej, rozwijając nurt teatru epickiego, jej późniejsze sztuki posiadają więcej elementów surrealistycznych i symbolicznych. Jest trzykrotną laureatką Obie Award (1982, 1983 i 1988), laureatką Society of West End Theatre Award (1988), nagrody Laurence'a Oliviera i BBC oraz Evening Standard Award (1987). Uznanie przyniósł autorce już jej pierwszy tekst "Cloud Nine" (1979), a jej inny tekst, feministyczny dramat "Top Girls" (1982) uznano za najlepszą sztukę, jaką kiedykolwiek w Anglii napisała kobieta. "Love and Information" miało swoją prapremierę w sierpniu 2012 roku w Royal Court Theatre. 

Autor plakatu Karol Formela.

Recenzja Trojmiasto.pl

Siła młodości. O "Obywatelu Republiki" w Teatrze Muzycznym Siła młodości. O "Obywatelu Republiki" w Teatrze Muzycznym

Siła młodości. O "Obywatelu Republiki" w Teatrze Muzycznym (20 opinii)

Wyjątkowo liczny, bo aż 17-osobowy zespół studentów IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego im....

15 lutego 2020

W świecie informacyjnego szumu. Po premierze dyplomu "Love and Information" W świecie informacyjnego szumu. Po premierze dyplomu "Love and Information"

W świecie informacyjnego szumu. Po premierze dyplomu "Love and Information" (12 opinii)

50 scen zagranych przez 17 osób: 11 aktorek i sześciu aktorów - tak najkrócej można powiedzieć o...

9 grudnia 2019

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery