• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Louis Matute Quartet

Teatr BOTO zaprasza 2 grudnia na koncert zespołu Louis Matute Quartet.

Utworzony w 2016 roku Louis Matute Quartet składa się z czterech młodych muzyków z różnych szwajcarskich konserwatoriów. Na czele zespołu stoi gitarzysta Louis Matute, a jego kompozycje inspirowane są muzyką współczesną, ale zawsze szanującą tradycyjne korzenie. Z Noé Franklé na perkusji, Virgile Rosselet na kontrabasie i Yohanem Jacquierem na saksofonie tenorowym nawiązali silną muzyczną przyjaźń, chcąc dzielić się swoją muzyczną wrażliwością z publicznością. Zanim został kwartetem, Louis Matute Trio grał na festiwalach takich jak "Switzerland meets Brazil", w Rio de Janeiro i Sao Paolo na 50. urodziny Montreux Jazz Festival, AMR Summer Festival, Label Suisse Festival, Verbier Classic Festival oraz w klubach.

jazz - koncerty w Trójmieście


Skład:
Louis Matute (g)
Léon Phal (ts)
Virgile Rosselet (b)
Nathan Vandenbucke (d)
Zespół pochodzi z Genewy i jest laureatem Cully Jazz Festival Jazz price 2019 oraz the Jazz Contreband Festival price 2019, a obecnie jego działania sponsoruje kulturalna fundacja Fondation L'Abri.

Drugi album kwartetu wyszedł w marcu 2020 i nosi tytuł "How Great This World Can be" - bardzo ciekawie w kontekście tego, co się w marcu wydarzyło na świecie. Płyta miała być promowana trasą koncertową we Włoszech, Francji, Szwajcarii i Niemczech, ale oczywiście z uwagi na epidemię nie odbyła się. Wszelkie trasy koncertowe i nowe publikacje muzyków są wspierane przez Suisa, ProHelvetia oraz Ville de Genève i Ville de Lausanne.

Opinie

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?