Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Lot nad kukułczym gniazdem (2 opinie)

kasy:
8.9 9 ocen 1 10
„Lot nad kukułczym gniazdem” to kultowy tekst Ken’a Kesey’a. Fabuła rozgrywa się w szpitalu dla umysłowo chorych, gdzieś w Stanach Zjednoczonych w latach 60-tych. Bohaterami są ludzie nienormalni, często zagubieni w świecie, wszyscy zniewoleni przez personel szpitala. Każdego, kto próbuje się wyłamać, poddaje się zabiegom elektrowstrząsów... I nagle pojawia się Randle McMurphy, który udaje wariata, aby nie odsiadywać wyroku, a z nim cały zapas sił witalnych, buntowniczy duch. Nie wie, co to zakaz, więc podejmuje walkę. Czy uda mu się wyzwolić siebie i pozostałych, czy też podda się regułom panującym w zakładzie? Co przyniesie jego bunt?

Nasza realizacja tego wielkiego dzieła jest spełnieniem marzeń młodego, 18 letniego, debiutującego reżysera i aktora Teatru Wybrzeżak – Jakuba Firewicza, którego oczarował tekst Kesey’a. Nie zawiera ona żadnych podtekstów niosących hasła wolności i niezależności. Pokazuje ludzi zagubionych w dzisiejszym świecie. W świecie zalatanym, szalonym, pełnym odpowiedzialności i wyrzeczeń. Ukazuje ludzi, którzy niestety nie posiedli umiejętności obcowania w tej rzeczywistości.

Wielokrotnie spotkaliśmy się z dziwnym odbiorem naszej sztuki…ludzie mówili,że momentami była to farsa,…ale ludzie chorzy są momentami śmieszni. I będąc na naszym spektaklu, gdzieś w głębi duszy zaśmiejemy się z Cheswicka, który biega po scenie jak oszalały, który żyje w swoim świecie... A może to on jest normalny, a my jesteśmy dziwni????... Normalność jest pojęciem względnym”…. I nie wiadomo, gdzie zaczyna się, a gdzie kończy.

REŻYSERIA: Jakub Firewicz.
II REŻYSER: Wojciech Tremiszewski
SCENOGRAFIA: Iwona Klinger,
CHARAKTERYZACJA: Kalina Bujnicka, Iwona Wiśniewska, CHOREOGRAFIA: Lena Majewska,
OPERATOR ŚWIATEŁ: Krzysztof Nowiński,
BRYGADIER SCENY, DŻWIĘKOWIEC: Marek Jerzy Grabowski
WYSTĘPUJĄ: Mc Murphy: Jakub Firewicz / Krzysztof Kujawski, Ratched: Anna Wiśniewska, Dr Spivey: Patryk Marcinkowski, Siostra Geever: Kalina Bujnicka, Washington: Darek Burkowski, Warren: Adam Stadnik, Wódz: Mateusz Plata, Billy: Jakub Drewa, Scanlon: Jakub Śliwiński, Harding: Jakub Roszkowski, Cheswick: Maciej Ziółkowski, Ruckly: Oskar Olszewski, Turkle: Tomasz Gardziewicz / Tomasz Okulicz, Sandy: Gosia Kubicka / Kamila Jarosińska, Candy: Ewa Czernowicz

Opinie (2)

  • JESTEŚCIE BANALN (opinia sprzed 17 lat)

    WY KTÓRZY KŁUCICIE SIĘ NA TEJ STRONIE JESTEŚCIE BANALNI!!!!!!!! WIDZIAŁAM SPEKTAKL ...FAJNY.....FAJNIE ZAGRANY......ALE MNIE NAJBARDZIEJ POCIĄGNĘŁA MUZYKA......I O TO JEST MOJE PYTANIE ......KTO ZROBIŁ MUZYKĘ DO TEGO SPEKTAKLU.....BYŁA OSZAŁAMIAJĄCA!!!!!!!!!!!!!!!GRATULACJE

    • 0 0

  • Fanka wybrzezaka (opinia sprzed 17 lat)

    SORRY ALE JAK MAM WYRAZIC MU SWOJĄ OPINIE PROSTO W OCZY JAK GO NIE ZNAM......WIEC ZASTANOW SIE CO GADASZ ZANIM TO NAPISZESZ!!!!!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery