stat
Wydarzenie już się odbyło

Literacki Sopot 2021: Spotkanie z Leïlą Slimani

Wydarzenie w ramach

W ramach 10 edycji Literackiego Sopotu, serdecznie zapraszamy 17 maja na przedfestiwalowe spotkanie z Leïlą Slimani, francusko-marokańską pisarką. Będzie ono transmitowane na profilu FB festiwalu o godz. 18:30, poprowadzi je Marta Perchuć-Burzyńska.

lip 23-25

piątek - niedziela

Sopot
Wstęp wolny
Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie na język polski, a także na polski język migowy.

Leïla Slimani w 2014 roku wydała swoją pierwszą powieść, W ogrodzie pożądania (tłum. Agnieszka Rasińska-Bóbr), którą zwróciła uwagę krytyków. Dwa lata później została uhonorowana Nagrodą Goncourtów, najbardziej prestiżowym literackim wyróżnieniem we francuskojęzycznym świecie, za swoją drugą książkę, Kołysanka. Powieść została przełożona na 44 języki, w tym na język polski przez Agnieszkę Rasińską-Bóbr. W 2020 we Francji ukazała się Le pays des autres, pierwsza część trylogii, w której opowiada historię swojej rodziny. Główną bohaterkę, Mathilde, wzoruje na postaci babci, młodej Francuzki z Alzacji, która żyje w kolonialnym Maroku. Slimani angażuje się także w życie społeczno-polityczne, reprezentuje prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Radzie Frankofonii.

Fot. z archiwum autorki

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: