• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Literacka środa: Meta - fizyka

28 lutego, godz. 18.00. Literacka środa: Meta - fizyka. Rozmowa z Małgorzatą Lebdą, Jakubem Kornhauserem i Janem Chwedeńczukiem. Wstęp wolny.

W środy w IKM gości literatura. 28 lutego odbędzie się spotkanie na styku poezji i fizyki, podczas którego uczestnicy i uczestniczki, razem z gośćmi, szukać będą odpowiedzi na pytania dotyczące naszego miejsca we wszechświecie. Będzie ono okazją do doświadczenia jak dwie, pozornie odległe dyscypliny - nauka i poezja - mogą razem odpowiadać na najbardziej fundamentalne pytania.

Podczas rozmowy wspólnie zastanowią się jak poeci i fizycy podchodzą do zrozumienia wszechświata oraz jak nauka i sztuka mogą prowadzić do zadawania ważnych pytań i poszukiwania odpowiedzi, które kształtują nasze rozumienie rzeczywistości. Na koniec wspólnie z rozmówcami zastanowią się nad przepływami między poezją i fizyką.

W rozmowie udział wezmą:

Małgorzata Lebda
, poetka silnie zakorzeniona w naturze, której twórczość odzwierciedla złożoność ludzkiego doświadczenia w świecie. Laureatka nagrody Odkrycie Empiku 2023.
Jakub Kornhauser, badacz, poeta i twórca literacki, który przemierza granice języka, szukając w literaturze uniwersalnych prawd.
Jan Chwedeńczuk, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, eksplorujący podstawowe prawa rządzące naszym wszechświatem.

Opinie

Sprawdź się

Z okazji obchodów 25. rocznicy powstania Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej odbył się koncert: