• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Patronat

Lilla Weneda (2 opinie)

spektakl dramatyczny
Bilety
30 - 50
wystawia:
Teatr Wybrzeże
data premiery:
26 lutego 2020
Lilla Weneda
7.2 13 ocen 1 10
 • Bilety
  Cena normalna: 30, 50 zł
  Cena ulgowa: 40 zł
  sie 3-7
  środa - Niedziela, 3 sierpnia - 7 sierpnia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Scena Kameralna
  Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30

Informacja o biletach

Teatralny czwartek bilety: 30 zł
Bilety" 50/40 zł.
Juliusz Słowacki
"LILLA WENEDA"
TRAGEDIA W PIĘCIU AKTACH


Historia upadku starożytnego ludu Wenedów zaatakowanego przez wojownicze plemię Lechitów. Tytułowa bohaterka pragnie za wszelką cenę ocalić swoich poddanych. Treść dramatu odnosi się do powstania listopadowego z 1830 roku. Słowacki rozważa przyczyny klęski zrywu i próbuje znaleźć receptę na wybawienie dla narodu polskiego. W Teatrze Wybrzeże naszą narodową TRAGEDIĘ W PIĘCIU AKTACH wystawi jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, laureat Nagrody im. Konrada Swinarskiego - Grzegorz Wiśniewski.

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Rafał Ryterski
Projekt plakatu: Franciszek Starowieyski

Obsada: Marek Tynda - Lech, Katarzyna Dałek - Gwinona, żona Lecha, Janek Napieralski - Lechon, syn Lecha, Piotr Biedroń- Krak, syn Lecha, Krzysztof Matuszewski -
Derwid, król Wenedów, Magdalena Gorzelańczyk - Lilla Weneda, córka Derwida, Sylwia Góra - Roza Weneda, córka Derwida, Jakub Nosiadek - Polelum, syn Derwida, Marcin Miodek - Lelum, syn Derwida, Michał Jaros - Ślaz.

Asystent reżysera: Katarzyna Dałek
Asystent scenografa: Michał Laurentowski
Inspicjent - sufler: Katarzyna Wołodźko

Recenzja Trojmiasto.pl

Wojna kulturowa nigdy się nie kończy. O "Lilli Wenedzie" Teatru Wybrzeże Wojna kulturowa nigdy się nie kończy. O "Lilli Wenedzie" Teatru Wybrzeże

Wojna kulturowa nigdy się nie kończy. O "Lilli Wenedzie" Teatru Wybrzeże (15 opinii)

Konflikt między Wenedami a Lechitami opisany przez Juliusza Słowackiego w "Lilli Wenedzie" trafił...

27 lutego 2021

Opinie (2)

 • Jak zwykle gołe imponderabilia (opinia sprzed 1 roku)

  W Radio Gdańsk wypowiadali się aktorzy a reporterka w podsumowaniu ostrzegła, że spektakl nasycony jest nagością, wulgarnością i symbolami religijnymi. I dzięki jej za to, bo przynajmniej wiem, że nie nadzieję sie na minę gdybym wybrała się obejrzeć. Gołe cycki mnie nie interesują, bo nie jestem lesbą a gołe siusiaki wolę ewentualnie prywatnie w domu :).

  • 2 8

 • Niesmak, nie sztuka (opinia sprzed 1 roku)

  Nie wiem czemu ma służyć sztuce wszechobecna nagość, czy też - zestawienie wyłącznie elementów kiczowatych i tandetnych (stroje aktorów, czy rekwizyty, takie jak harfa-figura Maryi wyglądająca jak wytwór wandali-graficiarzy), a naprawdę bardzo staram się dostrzegać artyzm i głębię. O ile rozumiem, że kicz może być środkiem wyrazu, tak tutaj wyrazu nie było żadnego. Zostaje jedynie kicz i zażenowanie. Wydaje mi się, że samo "szokowanie" nie może być celem sztuki samym w sobie. Niestety, ale po spektaklu towarzyszyły jedynie obrzydzenie, zażenowanie i szok, że dziś takie spektakle nazywane są "sztuką".

  • 9 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery