stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Licytacja prac Briana Griffina

Wydarzenie w ramach

Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza na wyjątkową licytacje prac Brian Griffina, którego wystawę "POP" można oglądać codziennie do 07.07 na tarasie Muzeum.

Relacja z imprezy

Brian Griffin to wybitny fotograf oraz twórca okładek płyt najważniejszych rockowych i popowych formacji lat 80. ubiegłego wieku. Artysta przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave, czy New Romantic. Materiał na wystawę "POP" został wyselekcjonowany z ponad 160 sesji. Jednym z elementów wystawy są alternatywne projekty okładek formacji Depeche Mode, jednej z gwiazd festiwalu Open'er 2018. Oprócz fotografii z okładek płyt, ekspozycja obejmuje nieznane zdjęcia takich gwiazd jak Iggy Pop, Kate Bush czy R.E.M. Wystawa, przygotowana we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Producentów Muzycznych Soundedit, po zakończeniu może trafić do każdego zainteresowanego...

Wszystkie prace prezentowane na wystawie zostaną zlicytowane na rzecz Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań, placówki wybranej przez samego artystę!

Będzie to niepowtarzalna okazja by zdobyć podpisane przez Briana Griffina prace, prezentujące takich artystów jak Ultravox, Brian May z grupy Queen czy Depeche Mode. Fotografie te ukształtowały współczesną popkulturę i pozostają świadectwem czasów, gdy rodziły się nowe, fascynujące nurty muzyczne. Licytacja odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, ostatniego dnia wystawy - 07.07 o godzinie 12:00.

Gdyńskie Hospicjum Bursztynowa Przystań jest jednym z pierwszych w Polsce zaprojektowanych i wybudowanych od podstaw z myślą o cierpiących dzieciach. Razem ze swoimi najbliższymi znajdują tu one miłość i zrozumienie, spokój i ciepło, troskliwość i opiekę. Nie w szpitalnych, lecz w prawdziwie domowych warunkach, dzieci te - wraz z rodzeństwem czy rodzicami - mogą ćwiczyć, uczyć się i bawić.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Stefan Chwin, powieściopisarz, eseista, profesor, wykładowca uniwersytecki urodzony w Gdańsku, nie jest autorem powieści:

 

Najczęściej czytane