• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Letnie wieczory u Menonitów | W Kręgu Muzyki Akordeonowej

1 lipca wystartowała kolejna edycja "Letnich wieczorów u Mennonitów" odbywających się w sali koncertowej Cappelli Gedanensis przy ul. Menonitów 2a. Tegorocznymi gośćmi zespołu będą wybitni polscy i zagraniczni wokaliści oraz instrumentaliści, wśród których znajdą się również muzycy z Ukrainy. W trakcie upalnych letnich wieczorów wykonane zostaną m.in. kompozycje F. Chopina, H. Wieniawskiego, A. Piazzolli oraz wiele innej znakomitej muzyki.

kwi 13

sobota, godz. 18:00

bilety 50 zł
kwi 15

poniedziałek, godz. 09:15, 11:30

bilety 26 zł
Kup bilet
W KRĘGU MUZYKI AKORDEONOWEJ
Albert Woelke, akordeon

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


ALBERT WOELKE
Akordeonista młodego pokolenia pochodzący z Sierakowic. W latach 2012-2016 uczęszczał do klasy akordeonu mgr Grzegorza Borsuka w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kartuzach, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 2016 do 2021 roku był uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka
oraz dr hab. Pawła Zagańczyka. W trakcie swojej muzycznej edukacji wiele koncertował m. in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn", Festiwalu Muzyki Pięknej w Bisztynku, Kaszubskich Warsztatów Akordeonowych w Wejherowie, Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej oraz w ramach programu StARTer. Pobierał lekcje mistrzowskie u takich pedagogów jak Mikko Luoma i Joseph Petric, Giorgio Dellarole czy Raimondas Sviaskievicius.

Jest stypendystą wójta gminy Sierakowice. Do jego szczególnych osiągnięć konkursowych należą m. in.
I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli w Bielsku-Białej, III miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim, wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym CEA w 2021 roku. Jest organizatorem koncertu ,,Viva Piazzolla!" organizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli. Koncert ten zrzeszał wykładowców i studentów gdańskiej Akademii Muzycznej z uczniami gdańskich szkół muzycznych I i II stopnia.Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane