stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lepsze miasta

W ramach trwającej do 19 stycznia wystawy "Future Living. Duńskie miasta przyszłości", zapraszamy do udziału w dyskusji panelowej skupionej na tematyce kondycji współczesnych miast i wyzwaniach przed jakimi stoją.

Udział w dyskusji wezmą dr Piotr Czyż, architekt, adiunkt na wydziale Architektury, Politechniki Gdańskiej oraz Barbara Marchwicka, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. Pretekstem do rozmowy będzie dziesięć fotografii, ilustrujących istotne zjawiska zachodzące w naszych miastach. Zaprezentowane problemy to subiektywny wybór działań, które w opinii panelistów mówią dużo o nas jako mieszkańcach, naszych przestrzeniach publicznych, gdzie jesteśmy dziś oraz gdzie możemy być w przyszłości.

dr Piotr Czyż
Architekt, filozof. Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działalność naukowa poświęcona społecznej roli architektury i nowym metodom przekształcania przestrzeni publicznych (placemaking). Koordynator kilkunastu samorządowych projektów grantowych poświęconych rewitalizacji przestrzeni. Konsultant tzw. Uchwał Krajobrazowych w Gdańsku i Sopocie. Uczestnik dziesiątek warsztatów o tematyce miejskiej. Projektant.

inż. arch. Barbara Marchwicka
Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. Z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka (6 lat praktyki w planowaniu przestrzennym). Z przekonania pracownik samorządowy. Z wyboru radna dzielnicy Orłowo w Gdyni. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych - jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji. Od tego czasu swoje wyzwania projektowe określa (za Jon'em Kolko) mianem "wicked problems" - te przede wszystkim są warte podejmowania. Wierzy, że projektowanie usług i/lub przestrzeni publicznych to praca zespołowa. Współtworzy fantastyczny zespół.

Spotkanie odbędzie się w budynku III (sala kinowa).

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy: http://bit.ly/35HC7TW

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?