stat
Impreza już się odbyła

Lekcja historii z dr. Józefem Wybickim (1 opinia)

Tajemnica zaślubin, czyli dlaczego gdańszczanie wręczyli generałowi Hallerowi obrączki. Awanturnicza gra miejska, przygoda szpiegowsko-kryminalna z udziałem ciotki Apolonii, Ignacego Paderewskiego, bohaterskiego dr. Józefa Wybickiego, tajemniczego pana zwanego Dziadkiem, niemieckich bojówkarzy komunistycznych, niewidomego kustosza wystawy malarskiej, przemądrzałej i zadufanej w sobie warszawskiej diwy operowej, gdańskich Karylionów i kaszubskiego kucharza.

Przebieg gry:

Uczestnicy gry wchodzą w rolę młodych przybyszów, którzy korzystając z gościnności swojej ciotki Apolonii, chcą zwiedzić Gdańsk i przeżyć ważne dla całej Polski wydarzenie, czyli zaślubiny Ojczyzny z morzem.

9 lutego, w przeddzień symbolicznych zaślubin Polski z morzem, biorący udział w grze muszą między godziną 10.00 a 14.00 pojawić się w gdańskim Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35. Jak wieść niesie, to właśnie tam nadarzy się okazja wysłuchania recitalu geniusza polskiego fortepianu, dandysa lat dwudziestych minionego wieku, mistrza Paderewskiego...

I to właśnie z tego miejsca porwie ich wiatr historii, by w pięknych zakątkach Starego Miasta mogli uczestniczyć w awanturniczej przygodzie. Stawka jest niebagatelna, a zadanie z pozoru proste. Należy odnaleźć Ciotkę Apolonię, a także uratować polską delegację i kraj przed zamachem. Los Pomorza wisi na włosku!Nie może Was zabraknąć!

Szczegóły zawiera broszura "Lekcja historii z dr. Józefem Wybickim"

Uwaga! Gra pomyślana jest tak, by bawić całą rodzinę. Nie bójcie się też, że zmarzniecie, akcja prowadzić Was będzie przez ciepłe i piękne pomieszczenia.

9 lutego warto też odwiedzić też Dworzec Główny PKP w Gdańsku i wziąć udział w festynie historycznym (o 14.15 inscenizacja przekazania obrączek generałowi Hallerowi z udziałem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego i Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Miasta Gdańsk).

Wydarzenie odbywa się pod auspicjami Samorządu Województwa Pomorskiego.
Organizatorami są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Teatr Znak

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?