stat
Impreza już się odbyła

Lekcja Niegrzeczności: Czerwony Kapturek

Serdecznie zapraszamy na LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w niedzielę, 5 lipca o godzinie 14.00 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Jej tematem będzie CZERWONY KAPTUREK w interpretacji Bohdana Butenki. Czytanie wyreżyseruje Michał Derlatka.

O 11. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI
Czerwony kapturek co rano poddawał się rutynie odgrywania roli naiwnej ofiary, babcia co wieczór nie poznawała wilka i dawała się pożreć, zaś myśliwy dzień w dzień heroicznie ratował obie panie z opresji. Nawet wilk sumiennie wcielał się w rolę typa spod ciemnej gwiazdy. A wszystko to po to by przypomnieć dzieciom o tym, że wilka należy się strzec! Że nie można naiwnie wierzyć w dobrotliwe zapewnienia obcych w lesie życia! Pamiętajcie to przesłanie, moje dziatki, jest ono bowiem ważne i może ocalić wam skórę. Pamiętajcie, bo nie zawsze myśliwy znajdzie się w porę by przyjść wam z pomocą! Wiemy, wiemy, odpowiedzą chórem dzieci, znamy już tę bajkę, tysiąc razy ją słyszeliśmy, bo przecież bajkę o Czerwonym Kapturku znają wszyscy! A poza tym rodzice zabraniają nam rozmawiać z obcymi. No... to dobrze. Bardzo dobrze! Morał przyswojony, lekcje odrobione.

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

Michał Derlatka o 11. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI: No to teraz mogę się Was zapytać: nie jesteście ciekawi, co by się mogło stać, gdyby historię Kapturka zostawić w rękach bohaterów? Niech robią co chcą. Zobaczymy czy grzecznie opowiedzą nam znaną historię, czy też wynikną z tego jakieś kontrowersje*...

*czyli, drogie dzieci, antagonizmy, dyferencje, scysje

Bohdan Butenko (ur. 1931) - polski rysownik, grafik, ilustrator. Współpracował z wieloma wydawnictwami dla dzieci i młodzieży. Autor komiksów i książek, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii do Kabaretu Starszych Panów. Twórca przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, "bohater niepokorny".

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?