stat
Impreza już się odbyła

Legenda Gradowej Góry (1 opinia)

Dawno temu, zanim na pomorskiej ziemi zapanowało chrześcijaństwo, zanim powstało miasto Gdańsk, na Gradowej Górze wznosiła się niewielka osada. Najbardziej znanym z jej władców był okrutny, surowy i bezlitosny Hagel. - zapraszamy na spektakl pantomimy w plenerach Góry Gradowej górującej nad Gdańskiem.

Przeniesiemy się w czasy pogańskiego władcy, żeby dowiedzieć się: Kim był pan na włościach Góry Gradowej? Jak powstał Gdańsk? I czemu miasto zawdzięcza swoją nazwę? Stań się częścią legendy o okrutnym władcy, spokojnej wiosce, dzielnym rybaku i młodzieńczej miłości.

Wystąpi El Trupa Kabra - tworzą ją pasjonaci, studenci, pracownicy, aktorzy, którzy przygodę z teatrem amatorskim rozpoczynali wiele lat temu, kiedyś połączyły ich warsztaty i szkolne spektakle. Występują w teatrze Ephata, Feta, podczas gdańskich parad, a także z Młodzieżową Akademią Teatralną. W "Legendzie Gradowej Góry" zobaczymy: Joannę Majewską, Oliwię Woźnicką, Wiktorię Morawską, Adama Wiśniewskiego, Tomasza Łaskowskiego i Szymona Króla.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?