stat
Impreza już się odbyła

Legenda Gradowej Góry (1 opinia)

Dawno temu, zanim na pomorskiej ziemi zapanowało chrześcijaństwo, zanim powstało miasto Gdańsk, na Gradowej Górze wznosiła się niewielka osada. Najbardziej znanym z jej władców był okrutny, surowy i bezlitosny Hagel. - zapraszamy na spektakl pantomimy w plenerach Góry Gradowej górującej nad Gdańskiem.

Przeniesiemy się w czasy pogańskiego władcy, żeby dowiedzieć się: Kim był pan na włościach Góry Gradowej? Jak powstał Gdańsk? I czemu miasto zawdzięcza swoją nazwę? Stań się częścią legendy o okrutnym władcy, spokojnej wiosce, dzielnym rybaku i młodzieńczej miłości.

Wystąpi El Trupa Kabra - tworzą ją pasjonaci, studenci, pracownicy, aktorzy, którzy przygodę z teatrem amatorskim rozpoczynali wiele lat temu, kiedyś połączyły ich warsztaty i szkolne spektakle. Występują w teatrze Ephata, Feta, podczas gdańskich parad, a także z Młodzieżową Akademią Teatralną. W "Legendzie Gradowej Góry" zobaczymy: Joannę Majewską, Oliwię Woźnicką, Wiktorię Morawską, Adama Wiśniewskiego, Tomasza Łaskowskiego i Szymona Króla.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Gratulacje

    Przepiękny spektakl dla całej rodziny w malowniczej scenerii. Gra aktorów bez dialogów działała na wyobraźnie widza a dopełnieniem była oddająca emocje muzyka.Mam nadzieje ze to nie będzie ostatnia inicjatywa tego typu.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?

 

Najczęściej czytane