• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Lato w Teatrze Szekspirowskim ze spektaklem "Jak wam się podoba"

Łukasz Rudziński
20 maja 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Opinie (8)
Zespół Teatru Wybrzeże podczas prób stolikowych do "Jak wam się podoba". Spektakl grany będzie w Teatrze Szekspirowskim. Zespół Teatru Wybrzeże podczas prób stolikowych do "Jak wam się podoba". Spektakl grany będzie w Teatrze Szekspirowskim.

Po roku przerwy po raz kolejny zobaczymy premierę na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Spektakl "Jak wam się podoba" Williama Szekspira jest produkcją Teatru Wybrzeże, którą przez całe lato będziemy mogli oglądać w Teatrze Szekspirowskim. Premiera 28 czerwca. Spektakl podczas wakacji zostanie zagrany w sumie aż 19 razy. Bilety na popremierowe przedstawienia w cenie od 30 do 60 zł już do nabycia online i w kasach Teatru Szekspirowskiego.Czy zamierzasz wybrać się na spektakl "Jak wam się podoba"?

"Jak wam się podoba" to jedna z lekkich, idyllicznych i najchętniej wystawianych komedii Szekspira. Autor jej akcję osadził w jednym z francuskich księstw, jednak zdecydowanie największa jej część rozgrywa się w pobliskim Lesie Ardeńskim, którego pierwowzorem był las z okolic Stratfordu, czyli z rodzinnych stron Szekspira. Dla Teatru Wybrzeże sztukę reżyseruje Krystyna Janda.

- Z tą sztuką Szekspira mierzę się od dawna. Najpierw całe lata marzyłam o zagraniu roli Rozalindy, namawiałam na to moich dyrektorów, niestety nie spełniło się to moje marzenie. Uwielbiam tę historię, jej humor, różne sposoby mówienia o miłości, traktowania miłości i związku dwojga ludzi, przez postaci tej sztuki. Radość, kpina, wesołość, prostota, beztroska i młodzieńcze temperamenty, zapisane w tekście, zostawiały zawsze w mojej głowie uwodzące obrazy i wciąż chciałam je ucieleśnić. Teraz mam szansę. Mam nadzieję, że powstanie spektakl, który przysporzy radości i przyjemności także widzom - mówi Krystyna Janda.

Terminy grania spektaklu "Jak wam się podoba"


Sztukę otwiera scena rozmowy dwóch braci, Oliwiera i Orlanda de Bois. Orlando jest zazdrosny o trzeciego syna de Bois, Jakuba, bo ten uczy się w najlepszym uniwersytecie, ma opiekę ojca i pieniądze. Orlando zaś pasie owce i nie ma wykształcenia. Oliwer szydzi z Orlanda - niedługo potem zostaje zapaśnikiem. Wszystko to dzieje się na dworze Fryderyka, który wygnał niedawno prawowitego władcę (swojego brata). Na dworze pozostała jednak córka wygnanego księcia, Rozalinda. Córka obecnego księcia, Celia, przyjaźni się z Rozalindą, wymogła na ojcu pozostawienie kuzynki. Wkrótce Rozalinda zakochuje się w Orlando... Akcja przenosi się do Lasu Ardeńskiego, gdzie dochodzi do metamorfozy.

Reżyserką spektaklu jest Krystyna Janda. Premiera "Jak wam się podoba" odbędzie się 28 czerwca. Reżyserką spektaklu jest Krystyna Janda. Premiera "Jak wam się podoba" odbędzie się 28 czerwca.
Wielokrotnie krytykowano Szekspira za tę sztukę (m.in. skrytykował ją Lew Tołstoj), przede wszystkim za to, że stara się w niej podporządkować widzowi i zaspokoić jego gusta, o czym świadczyć może już sam tytuł. Mimo to, komedia ta pozostaje do dziś jedną z najczęściej wystawianych na scenie sztuk słynnego dramatopisarza ze Stratfordu.

Przypomnijmy, że reżyserka spektaklu, Krystyna Janda, 5 maja wystawiła "Hrabinę" Stanisława Moniuszki w Operze Bałtyckiej, zaś z Teatrem Wybrzeże współpracuje od lat. Jest reżyserką frekwencyjnego hitu Wybrzeża - "Seksu dla opornych" oraz jego kontynuacji - "Raju dla opornych".

- Tak się złożyło, że "Jak wam się podoba" Szekspira w Teatrze Wybrzeże miałam robić w ubiegłym roku, zaś "Hrabinę" w Operze Bałtyckiej dwa lata temu. Sprawy potoczyły się tak, że dopiero teraz obie premiery mogły dojść do skutku. Premiera komedii Szekspira czeka nas 28 czerwca. Spodziewam się przyjemności i z pracy, i z przedstawienia. Do zobaczenia z Szekspirem, młodym i kipiącym energią - mam nadzieję - dodaje Krystyna Janda.
W spektaklu występują: Katarzyna Dałek, Magdalena Gorzelańczyk, Małgorzata Oracz, Agata Woźnicka, Piotr Biedroń, Jerzy Gorzko, Michał Jaros, Maciej Konopiński, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski, Marcin Miodek, Jakub Nosiadek, Grzegorz OtrębskiJarosław Tyrański. Scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska, zaś kostiumy Dorota Roqueplo. Za muzykę i opracowanie muzyczne odpowiada Mateusz Dębski. Ruch sceniczny układa Emil Wesołowski, a światła reżyseruje Katarzyna Łuszczyk.

Przeczytaj recenzję "Hrabiny" w reż. Krystyny Jandy


Przedstawienie jest produkcją Teatru Wybrzeże. Jego współorganizatorem jest Gdański Teatr Szekspirowski, który użycza swojej sceny. Bilety na spektakl kosztują: na parterze 60 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy), na galeriach na wprost sceny (miejsca numerowane) - 50 zł (normalne) i 40 zł (ulgowe), zaś na galeriach bocznych (miejsca nienumerowane) za wstęp zapłacimy 30 zł.

Spektakl

5.6 34 oceny

Jak wam się podoba

komedia

Miejsca

Opinie (8) 2 zablokowane

 • Reżyseruje Janda, mówicie... (3)

  Wiadomo że od lat Gdańsk wspiera artystów związanych z kod, otua i w ogóle tymi anty-PiS. Podobnie przyjazne media takie jak TVN czy Agora mogą tu liczyć na wykupienie "promocji" przez miasto.

  • 5 25

  • Prawda jest taka, że artyści związani z PIS

   z reguły są u końca swojej kariery. Talent z wiekiem przeminął, a artystyczną iskrę zastąpiła dewocja.

   PISowi daleko do elit intelektualnych tego kraju. Taka jest smutna prawda i nie próbuj się oszukiwać. Artyści PIS to paru staruszków, Managerowie PIS to misiewicze, Ekonomiści PIS to pinokiowie pokroju Morawieckiego

   • 8 5

  • (1)

   Zgadzam się z Tobą aczkolwiek tutaj koneksje są inne, Janda ma dobry kontakt i grywa w Wybrzeżu a jak wiesz GTS swojej ekipy aktorów nie posiada. Współpraca na linii Teatr Wybrzeże - Krystyna jest znana i jawna, tak samo jak Wybrzeże - GTS. Mam nadzieję, że pomogłem i wyjaśniłem.
   P.S. i nie jestem fanem ani GTS ani Wybrzeża ani Jandy

   • 0 0

   • Janda grywa w Wybrzeżu? Chyba coś Ci się pomyliło... W ciągu ostatnich kilku lat wystąpiła tam dwa razy z gościnnym monodramem ("Zapiski z wygnania") w ramach Wybrzeża Sztuki

    • 0 0

 • Po co Janda znowu kopia tego co już zrobiła...dajmy w końcu szanse młodym reżyserom ...

  • 6 4

 • Szkoda, że w artykule poświęcononym jednemu spektaklowi pomija się tak istotną kwestię jak obsada (tj. przypisanie aktorów do konkretnych ról, a nie podawanie listy nazwisk).

  A co ze spektaklem, który miała reżyserowac Marciniak w Wybrzeżu? Dwukrotnie przekładany, a teraz wręcz jego temat zniknął (podobnie jak "Zatoka świń" dawno temu). Będzie czy nie będzie? Garbaczewski też miał coś robić w mijającym sezonie... Poprosimy o informacje.

  • 13 0

 • A propos kultury (1)

  Co z kunsztem wodnym? Miał być otwarty w pierwszym kwartale 2019!

  Może redakcja by się rozpytała?

  • 1 3

  • Było już kilka tekstów na ten temat ;)

   https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kunszt-Wodny-ma-kolejne-opoznienie-Otwarcie-pod-koniec-2019-roku-n134247.html

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile razy publiczność Teatru Muzycznego w Gdyni miała okazję zobaczyć musical Notre Dame de Paris?