• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lasy 19.06: Algorhythm

Kolejne LASY muzyczne! Zapraszamy na koncert Algorhythm!

Wieczór rozpocznie się o godzinie 19.00. Algorhythm pojawi się na scenie o 21.00.

jazz - koncerty w Trójmieście


Bilety na koncert będą niebawem dostępne na https://lasy.interticket.pl. Po godzinie 22.00 wstęp wolny.

ALGORHYTHM gdański kolektyw dwukrotnie nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowa Płyta Roku w 2018 r. za album Mandala i 2020 r. za album Termomix. Jest znany ze swojego otwartego podejścia do improwizacji. Znaki rozpoznawcze to melodyjne frazy, nieoczywista rytmika, łaczenie roznych idei, stylow muzycznych i osobowości. Matematyka i metafizyka mathcore.

Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Ma na swoim koncie trzy płyty: Segments (2015), Mandala (2017) i Termomix (2019). Jedyną stałą tworczości Algorhythmu są zmiany. Nazwa zespołu to słowo symbol, odnoszacy się do pojęcia algorytmu, ktory jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach wspołczesnego zycia. Tak tez muzyka gdanskiego kolektywu oddaje codzienne emocje i myśli wspołczesnego człowieka.

Skład zespołu:

Emil Miszk trabka
Piotr Chęcki saksofon tenorowy, elektronika
Szymon Burnos Fender Rhodes, Moog, elektronika
Sławek Koryzno perkusja, instrumenty perkusyjne

O płycie Termomix:

Na nowym albumie zespoł występuje jako zelektryfikowany kwartet, a nie jak dotychczas - akustyczny kwintet. Personalne zmiany w grupie sa inspiracja do obrania nowej, nieznanej ściezki, ktora rodzi koncepcję zespołu, jako wielozadaniowej, synergicznej maszyny. W ten sposob Termomix" zakreśla nowe na polskiej scenie jazzowej granice gdzie jazz, elektronika, muzyka improwizowana, post-rock czy mathcore staja się wspolnym narzędziem do budowania ewoluujacego i oryginalnego brzmienia. Jeszcze większa rezygnacja z solowego charakteru instrumentow na rzecz kolektywności prowadzi do uzyskania nad wyraz eklektycznego, a jednocześnie wspolnego tonu, obok ktorego nie sposob przejść obojętnie. Szerokie instrumentarium, roznorodne techniki produkcji, zmienność brzmienia i w koncu komunikatywne tematy to tylko niektore z cech nowego wydawnictwa w katalogu Alpaka Records, ktory zdecydowanie kierowany jest do poszukujacego słuchacza. Na potrzeby albumu i projektu okładki powstała rowniez rzeźba - maszyna (wykonana przez artystkę Aleksandrę Jozefow) symbolizujaca tytułowy Termomix.

***

LASY
to więcej niż las.

To nowa scena, bar, muzyka i doświadczenie bycia razem stworzone przez zespół Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

LASY gościły już Barbara Wrońska, LASY, tęskno, Pan.Mruk, Mikromusic i DIA.

LASY napędza Sopot udzielając wsparcia finansowego i tworząc dobrą atmosferę do działania.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: