stat
Impreza już się odbyła

Łapacze snów - warsztaty gościnne

  • wtorek, 30 czerwca, godz. 17:00
  • Lokalizacja
    Gdynia - Fikakowo, ul. Waleriana Szefki 2F/B1
  • Bilety
    70

Gościnne Warsztaty "SŁOWIAŃSKIE ŁAPACZE SNÓW"
Podczas 3 godzinnych zajęć będziemy pracować twórczo, każdy uczestnik osobiście zaprojektuje i wykona swój Łapacz Snów dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne podczas warsztatów.

w każdy wtorek (do 29.09), godz. 17:00 - 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 9

piątek, godz. 18:00 - 20:00

Gdynia,
bilety 45 zł
kiedy: poniedziałek 30.06 godz. 17:00
czas: 3 godz.
cena: 70 zł/os
ilość miejsc ograniczona
informacje i zapisy:
kontakt@pasjanitki.pl
pasjanitki@gmail.com
tel. 574223849

Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja mailowa i wpłata zadatku w wysokości 30% ceny warsztatu na konto.
Organizator- Pasjanitki Atelier Artisant zastrzega prawo przełożenia terminu jeżeli nie utworzy się grupa minimum 2 osobowa.
Jeżeli warsztat nie odbędzie się z powodu nie utworzonej grupy, będziemy się z Państwem kontaktować, zostanie zrobiony zwrot kwoty lub wpłata będzie przeniesiona na następne warsztaty.
Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz przyjść, jak najszybciej poinformuj nas o tym. Zaproponujemy Ci nowy termin warsztatów. W przypadku gdy dzień przed warsztatami nie otrzymamy takiej informacji wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

" Łapacze snów "- wielki dar od bogów, stworzony by otaczać śpiącego kręgiem dobrych myśli. To swoista przepustka do duchowego spokoju.

Kiedy Wikingowie zasiedlili Islandię, a następnie zaczęli budować swoje osady na Grenlandii, do Ameryki mieli już bliżej niż do ojczystej Norwegii.Kiedy w dziesiątym wieku zaczęli eksplorować nowy kontynent ich kontakty z miejscową ludnością były nieuniknione. Tam poznali również moc jaką niosły w sobie łapacze snów. Szybko oswoili się z ich pozytywnym działaniem. Przez kolejne dziesięciolecia Normanowie przemieszczali się pomiędzy Ameryką, a Europą. Ten waleczny naród z silną potrzebą odkrywania nowych lądów najeżdżał również ziemie zamieszkałe przez Słowian. Podczas kontaktów z ludnością słowiańską Wikingowie pozostawili część zdobyczy swojej kultury, między innymi osławione już łapacze snów. Mieszkańcy tutejszych ziemi dla ukojenia śpiącej duszy zaczęli również zaplatać własne łapacze nazwane przez słowiańskich wołchów " łowcami marzeń". Słowiańscy łowcy marzeń ulegając kolejnym przemianom osiągnęli ostatnią formę, którą staram się zachować w swoich pracach, pozwalając sobie jednak na drobne wariacje zgodne z regułą, że wszystko jest w ruchu, a świat nie lubi zastoju.

Tradycja zaplatania łapaczy snów nie obejmuje więc tylko obu Ameryk. Podczas długiej zawiłej drogi ewoluując w kulturze nordyckiej, a później w śród innych narodów zadomowiły się również u Słowian.
Łowcy marzeń nie służą do uprawiania magii ani do żadnych rytuałów.Po prostu są....jak pajęczyna w kącie naszego domu. Są..... i spełniają swoją rolę - koją duszę, uspokajają nerwy, przesiewają nasze sny.

Opowieść stworzona przez Jarka S. na potrzeby stron: "Pasjanitki - warsztaty z rękodzieła" i "Skierka Decor".
P.S.
Nikt nigdy nie udowodnił, że historia ta nie jest prawdziwa.

Pasjanitki Atelier Artisant Iwona Składanowska
mBank 38 1140 2004 0000 3202 7878 6214
w tytule: imię i nazwisko, warsztaty -nazwa......... 2020

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?