• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

LAWAAI | gościnnie Irek Wojtczak

W ten wyjątkowy piątkowy wieczór będziecie mieli okazję posłuchać zespołu LAWAAI.

wrz 29

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 25 zł
paź 7

piątek, godz. 20:00

bilety 70 zł
Kup bilet
Zespół LAWAAI wystąpi w składzie:
- Perkusista Jeppe Høi Justesen
- Basista Stan Callewaert
- Pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz
- wraz z gościnnym udziałem Irka Wojtczaka.

jazz - koncerty w Trójmieście


LAWAAI improwizuje akustyczne opowieści inspirowane bodźcami wizualnymi oraz architektonicznymi. Muzycy rozbudowują własny dźwiękowy wszechświat, który oddycha i rozwija się niczym żywy organizm. Połączeni zamiłowaniem do akustycznych eksploracji oraz estetyki minimalistycznej, członkowie zespołu poznali się w Kopenhadze w 2017 roku. Po dwóch muzycznych spotkaniach, postanowili kontynuować współpracę pod nazwą LAWAAI (z duń. hałas) na znak sprzeciwu wobec systematycznego podziału dźwięków na hałas lub muzykę. W marcu 2018, po serii koncertów w Danii, ukazało się pierwsze, niezależne i niezatytułowane wydawnictwo zespołu w postaci kasety magnetofonowej o ograniczonym nakładzie. Zespół odbył wówczas trasę koncertową po Europie, której finał dał początek ich nowemu albumowi. Materiał nagrany na żywo w Studiu Nagraniowym S2 Polskiego Radia w Warszawie ukazał się we wrześniu 2019 roku jako longplay (pod tytułem / pt.) Densities, Forces, Intensities, wydany w labelu Howard Records.

Perkusista Jeppe Høi Justesen (Dania; ur. 198ukończył studia na kopenhaskim Rhytmic Music Conservatory w 2017 roku i od kilku lat jest bywalcem duńskiej sceny eksperymentalnej. Wykształcił w graniu charakterystyczną melodyjność wrażliwość, które można usłyszeć w rozmaitych projektach z jego udziałem. Jeppe grał, koncertował i nagrywał z takimi wykonawcami jak Christian Kyhl, Laura Toxværd, Hellas, Kasper Tranberg, Kristian Tangvik, Eliot Cardinaux, Mia Dyberg czy Mads Egetoft.
Basista Stan Callewaert (Belgia; ur. 1995) jest absolwentem jazzu na Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Przeprowadził się do Kopenhagi w roku 2016, aby studiować na Rhythmic Music Conservatory na kierunku Music Performance. Wspólnie z belgijskim trio Donder, wydał cztery albumy, wygrał konkursy STORM! 2017 i Jong Jazztalent Gent 2019, oraz intensywnie koncertował w Belgii jak i poza nią. Obecnie Stan mieszka w Oslo. Na przestrzeni lat dzielił scenę z wykonawcami takimi jak Randy Peterson, Kresten Osgood, Sigbjørn Apeland czy Lars Greve. Charakteryzuje go niekonwencjonalne, teksturalne podejście do kontrabasu.

Kamil Piotrowicz (Polska, ur. 1992) pianista, kompozytor, współtwórca festiwalu Idealistic Festival oraz niezależnego wydawnictwa Howard Records. Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, HAŁVVA. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Obecnie rozpoczął pianistyczne studia doktoranckie w The Royal Academy of Music w Aarhus. Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 oraz Fryderyk
2017 za autorskie albumy Product Placement oraz Popular Music wraz z Kamil Piotrowicz Sextet. Otrzymał szereg nagród kulturalnych, m in. Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną Pro Arte czy Młody Twórca Kultury Miasta Gdańska. Koncertował w wielu państwach Europy jak i również w Afryce. Współpracował m. in. z Christianem Lillingerem, Jaimie Branch, Jacobem Anderskovem, Lotte Anker, Sainkho Namtchylak czy Jankiem Młynarskim.

Opinie

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?