• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kurs na klasykę. Fortepian +

Projektornia GAK zaprasza na drugi koncert z cyklu Kurs na klasykę. Fortepian+.

Z wirtuozerią i melancholią. Wieczór z muzyką na skrzypce i fortepian. Wykonawcy: Karolina Piątkowska-Nowicka - skrzypce, Maria Nowicka - skrzypce, Bogna Czerwińska-Szymula - fortepian.
Kurs na klasykę. Fortepian + to cykl czterech koncertów odbywających się raz w miesiącu od kwietnia do lipca br. Ideą przewodnią wszystkich wydarzeń jest prezentacja fortepianu w najróżniejszych konfiguracjach i estetykach muzycznych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertów usłyszymy bardzo zróżnicowane programy reprezentujące szeroko pojętą muzykę klasyczną obejmującą utwory solowe, kameralistykę instrumentalną i muzykę wokalną (pieśń, opera, musical, pieśni neapolitańskie).

Integralną częścią wszystkich prezentacji będzie aspekt edukacyjny koncertów w formie prelekcji przybliżających odbiorcom sylwetki kompozytorów, ciekawostki dotyczące wykonywanych utworów oraz możliwości brzmieniowe instrumentów.

Gospodarzem koncertów jest Piotr Nowicki, pianista, profesor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz prezes Fundacji Muzyki Nowej Kwartludium.
Dalsze terminy koncertów: 23.06 oraz 14.07.2023 roku.

Opinie

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?