• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kupenga kwa Hamlet/Szaleństwo Hamleta - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
1 godz. 15 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
Kupenga kwa Hamlet/Szaleństwo Hamleta
6.0 2 oceny 1 10
Kupenga kwa Hamlet/Szaleństwo Hamleta (Wielka Brytania / Zimbabwe)
na podstawie "Hamleta" Williama Szekspira
Two Gents Productions

Takiego "Hamleta" jeszcze nie było! Dwóch aktorów kreuje wszystkie główne role w wersji, która jest prawie o połowę krótsza od tradycyjnych przedstawień. Aktorzy odgrywają dramat w pomysłowy zimbabweński sposób, wnosząc swoją niezwykłą lekkość i energię do klasycznej sztuki Szekspira, przy pomocy jedynie najbardziej podstawowych rekwizytów. Posługując się współczesnymi metodami gry aktorskiej rodem z Zimbabwe, aktorzy posługują się tym genialnym dziełem Szekspirem, po to, aby badać rodzinne relacje i życie społeczności w momencie zmian w bardzo zabawny - aczkolwiek zmuszający do refleksji - sposób. Wciągające i niezwykłe przedstawienie.

Reżyseria: Arne Pohlmeier

Obsada:
Denton Chikura, Tonderai Munyevu

Arne Pohlmeier nie tylko wprawia w ruch cały zespół, ale także zdecydowanie przoduje w ilości stanowisk pełnionych w Two Gents Productions - jest jego głównym producentem, scenarzystą, kierowcą, kucharzem i, oczywiście, reżyserem. Pohlmeier inspiruje się m. in. W. Szekspirem, A. Fugardem, B. Simonem oraz, co nie bez znaczenia, Peterem Brookiem. W jego repertuarze znajdują się przedstawienia złożone i bogate w treści - od klasyki, takiej jak Szekspirowscy "Dwaj Panowie z Werony" oraz "Hamlet", czy "Kaukaskie Kredowe Koło" B. Brechta, poprzez współczesne np. "Beethoven", "In Raptus" J. Burcha czy "Magetsi" Two Gents, wszystkie zagrane z urzekającą prostotą.

Two Gents Productions
W skład Two Gents Productions wchodzą: Denton Chikura, Tonderai Munyevu i Arne Pohlmeier. Zespół powstał w domu Arnego, po raz pierwszy wystąpił zaś w salonie Dentona. Łączy ich zamiłowanie do afrykańskiego sposobu gry, intuicja do doskonałych tekstów oraz doświadczenia życiowe wewnątrz społeczności imigrantów. Denton Chikura pochodzi z Zimbabwe i jest aktorem oraz muzykiem; w jego repertuarze znajdują się "Yours Abundantly,
From Zimbabwe" oraz "Qabuka", pokazywane w Oval House Theatre w Londynie, "Boniface and Me" (BBC Radio 4), "Heart of a Dog" przygotowane razem z Rogue State Theatre Company, oraz "Nhamo the Mandinka Warrior and His Sexy Wife Chipo" - skecze i krótkie historyjki. Munyevu studiował w London Centre for Theatre Studies oraz Państwowym Teatrze Młodzieżowym w Londynie. Zagrał m.in. w "Yours Abundantly, From Zimbabwe" (Oval House Theatre), "Kupiec Wenecki" (Arcola Theatre w Londynie), "Dark of the Moon" (Jermyn Street Theatre).

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery