Wiadomości

stat

Kup sobie Chagalla

Wśród prac polskich artystów zobaczymy na wystawie m.in. hipnotyzujące, czarno- białe linoryty autorstwa Anny Gawlikowskiej
Wśród prac polskich artystów zobaczymy na wystawie m.in. hipnotyzujące, czarno- białe linoryty autorstwa Anny Gawlikowskiej fot. Łukasz Unterschuetz/KFP

Bez zapowiadanych obrazów Picassa, ale za to ze świetnymi pracami Chagalla i młodych polskich artystów, rozpoczął działalność salon wystawowy galerii Proarte w hotelu Rezydent
Na wystawie można zobaczyć dzieła Marca Chagalla.

Salon wystawowy galerii Proarte w sopockim Rezydencie działa od soboty. Na uroczystej inauguracji można było obejrzeć m.in. rzeźby Salvadora Dali z ostatniego okresu twórczości artysty. - Obecnie, z powodów związanych z bezpieczeństwem tych obiektów, nie są one udostępnione publiczności - wyjaśnia Alicja Harackiewicz, właścicielka Galerii Proarte. - Zainteresowani mogą je obejrzeć podczas indywidualnie umówionego spotkania.

Na wystawie nie zobaczymy też zapowiadanych w materiałach promocyjnych dzieł innego wielkiego Katalończyka, Pablo Picasso. Są za to akwaforty Marca Chagalla, będące ilustracjami do powieści "Martwe Dusze" Gogola. - Akwaforta to skomplikowana technika, polegająca na umieszczaniu rysunku wykonanego na płytce metalowej w specjalnym kwasie - mówi Alicja Harackiewicz. - Efekt jest imponujący, czego najlepszym dowodem są prezentowane tutaj dzieła Chagalla.

Ci, którzy dzieła mistrza z Witebska, chcieliby nie tylko podziwiać w galerii, ale też powiesić na ścianie swojego salonu, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu ok. 5 tys. zł.

Na prezentowanej w sali konferencyjnej hotelu Rezydent wystawie znajdą też coś dla siebie miłośnicy surrealizmu. Obraz Joana Miro "Bezpański młot" można kupić za niecałe 7 tys. zł.

W ramach ekspozycji zobaczymy również dzieła nieco mniej znanych, ale bardzo obiecujących rodzimych twórców: Anny Gawlikowskiej z Wrocławia, Marty Sieciarz z Warszawy i Piotra Korzeniowskiego z Krakowa. Ten ostatni, stypendysta nowojorskiej Fundacji Pollocka, cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie poza granicami Polski. Jego obraz z cyklu "Osobista pustynia" można mieć na własność za 12 tysięcy zł.

Salon wystawowy galerii Proarte jest otwarty dla zwiedzających w każdą sobotę w godzinach od 12- 17. W pozostałe dni można umawiać się na indywidualne spotkania z właścicielką galerii pod numerem tel. 501 491 195.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Mecz do jednej bramki. Recenzja filmu "Bad Boy" Patryka Vegi
Recenzja filmu "Bad Boy" Patryka Vegi
Klub Metro we Wrzeszczu kończy działalność
Klub Metro kończy działalność

Kulinaria

Najsłodszy dzień w roku. Dziś tłusty czwartek
Tłusty czwartek, najsłodszy w roku

Planuj z nami tydzień

Garou, targi vintage i hip-hop. Planuj tydzień
Planuj tydzień: targi vintage, hip-hop

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?