• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kultura restart: Pilne Spotkanie Ludzi Kultury

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w realu firmowane przez Porozumienie dla Kultury. To ważne, byśmy byli razem tego dnia i wykorzystali to spotkanie w celach praktycznych i przyszłościowych.

Zapraszamy ludzi kultury: artystów, twórców, animatorów, producentów, organizatorów, aktywistów, urzędników, krytyków, dziennikarzy, badaczy.

W związku z koniecznością ograniczania liczby miejsc w salach prosimy o rejestrację na mejla: kongres@pomorzekultury.pl z podaniem sali/nazwiska prowadzącego.

Wstęp oczywiście wolny.

W czasie naszego spotkania będziemy mogli:
- porozmawiać ze specjalistami, w tym prawnikami o obecnej sytuacji
- wymienić się potrzebami i zasobami 
- zgłosić propozycje działań w kulturze pomorskiej w czasie pandemii i w okresie wychodzenia z pandemii
- wejść w skład zespołu antykryzysowego
- pobyć razem w milej atmosferze
- rozpoznać potrzeby i stworzyć rekomendacje

I kto wie, czy nie najważniejsze: policzyć się nie wiemy, ilu nas jest i w jakich specjalnościach najwyższy czas się policzyć!

Program:
13.00 - Spektakl Teatru 3.5 z Dzierzgonia, Sztetl-Welt op.4 "z widokiem na Lesbos"/ Kwarantanna; link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/292399511928040/
15.00-17.00 - Rozmowy problemowe ze specjalistami w salach
17:00 - Otwarte spotkanie zespołu antykryzysowego w kulturze,
zajęcia w podzespołach

Prosimy o zgłaszanie się na konkretne rozmowy w salach poprzez przesłanie zgłoszenia na mejla kongres@pomorzekultury.pl
Można również przesłać pytania do specjalistów, zgodnie z zakresem tematycznym.

Sala 1
Katarzyna Ciechocińska: Tarcza antykryzysowa - teraz i w przyszłości - jak zadbać o swoje interesy? (podtytuł: Nie bój się urzędu i co urząd może ci dać?)

Sala 2
Agnieszka Labenz: Jak skutecznie pozyskiwać dotacje na działania kulturalne?

Sala 3
Marcin Żytny: Prawo autorskie w internecie

Sala 4
Piotr Wyszomirski: Akcja społeczna jako sposób na rozwiązywanie problemów i budowanie wspólnoty

Sala 5
Dominik Wieliński

Katarzyna Ciechocińska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UG, Studium Doradców Podatkowych Szkoła Główna Administracji i Zarządzania w Warszawie, Rachunkowości i Finansów Wydziału Zarządzania UG. 23 lata pracy zawodowej, w tym w urzędzie skarbowym (orzecznictwo w zakresie podatku VAT oraz odpowiedzialności osób trzecich; komornik skarbowy w dziale egzekucji administracyjnej, naczelnik urzędu skarbowego), od 2015 radca prawny w Izbie Administracji Skarbowej w Gdańsku, od 2019 adwokat. Zakres działań: obsługa podmiotów gospodarczych w zakresie prawa podatkowego oraz prawa gospodarczego, prawa upadłościowego, prawa karnego skarbowego, prawa pracy, spraw cywilnych majątkowych, egzekucji administracyjnej i sądowej. (https://ciechocinska.pl/)

Agnieszka Labenz
Z wykształcenia politolog o kierunku polityka społeczna. Absolwentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, specjalizacje: reżyseria oraz produkcja filmowa. Ukończyła Podyplomowe Studium Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej oraz Podyplomowe Studia Zarządzania Projektami Dofinansowanymi z Funduszy UE na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyła także 2-letnie studia o specjalizacji Rosja Azja Kaukaz w Studium Europy Wschodniej i Azji Środkowej UW. Od 2013 r. prezeska Fundacji Róbmy swoje dla kultury. Producentka generalna Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, koncertów poświęconych Jackowi Kaczmarskiemu (m.in. Festiwalu Święto Wolności), koncertów telewizyjnych (Bal u Pana Boga 2017, A źródło wciąż bije 2016). Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w biznesie przy realizacji projektów dofinansowanych ze środków UE. (https://www.facebook.com/Robmyswojedlakultury/)

Marcin Żytny
Specjalista z zakresu prawa gospodarczego, w tym korporacyjnego, upadłościowego i restrukturyzacyjnego - zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych we wszelkich aspektach ich działalności, w tym spółek prawa handlowego, uczelni wyższych oraz podmiotów medycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Ponadto specjalizuje się w prawie cywilnym, medycznym oraz rodzinnym i opiekuńczym, skutecznie prowadząc postępowania przed sądami wszystkich instancji m.in. w sprawach o odszkodowanie i zadośćuczynienie, rozwód, dotyczące obowiązku alimentacyjnego oraz zniesienia wspólności majątkowej małżeńskiej. Biegle włada językiem angielskim i francuskim. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim oraz Chicago Kent College of Law. (kancelariagdynia.com)

Piotr Wyszomirski
Aktywista i prosument kultury, redaktor naczelny Gazety Świętojańskiej, członek Pomorskiej Rady Kultury, inicjator i koordynator wielu projektów i akcji społecznych (m.in.: Gdynia w Monopoly, Akcja Ratusz, Schody gdyńskie, Monty Python w Gdyni, Kongres Kultury Pomorskiej, Golgota Picnic, Porozumienie dla Kultury, Śpiewający Aktorzy). Założyciel i członek wielu organizacji od roku 1991 (m.in. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych). Członek Rady Programowej Fundacji Pomysłodalnia. (https://www.pomyslodalnia.pl/)

Dominik Wieliński
Szef Polskiej Sieci Windykacji

Opinie

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?

 

Najczęściej czytane