stat
Impreza już się odbyła

Kultura dawnego Gdańska

Zapraszamy na wykład pani dr Anny Kriegseisen, zatytułowany Nieznane elementy wystroju barwnego elewacji Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, który odbędzie się w dniu 27 lutego 2019 r. (środa), o godz. 17.00 w Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku.

Podczas wykładu Autorka przedstawi różne nieznane i mało znane informacje dotyczące wystroju elewacji kościoła NMP, związane przede wszystkim z wystrojem barwnym, ale także z ruchomymi elementami rzeźbiarskimi i pamiątkami umieszczonymi w zewnętrznej architekturze świątyni, które są pozostałością różnego typu prac. Referat oparty zostanie na informacjach pozyskanych podczas ostatnich prac konserwatorskich, których pani doktor Kriegseisen była konsultantką. Autorka odwoła się również do prac naukowych i wcześniejszych badań historyczno-konserwatorskich.

Dr Anna Kriegseisen, historyk sztuki i konserwator zabytków architektury i rzeźby, zajmuje się badaniami na temat polichromii architektury i rzeźby gdańskiej XVI-XVIII wieku. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji związanych z tematyką polichromii architektury i rzeźby dawnej i nowoczesnej. Wykonywała i nadzorowała liczne prace konserwatorskie obiektów zabytkowych, głównie gdańskich.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?