stat
Impreza już się odbyła

Kultowe motocykle PRL i wspomnienia sprzed lat

Pora odświeżyć dawne wspomnienia! Od 11 do 23 października w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk miłośnicy polskich jednośladów będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze kultowych motocykli marki
Junak i zapoznać się z ich historią.

gru 10

piątek, godz. 18:00

Wstęp wolny

21 listopada 2021 - 30 stycznia 2022

Gdańsk,
Stare motocykle budzą emocje nie tylko wśród koneserów motoryzacji, a każdy kto przejechał choć kilka kilometrów na takim pojeździe, wie o czym mowa. Dzięki wystawie, która odbędzie się od 11 do 23 października w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, miłośnicy zabytkowej motoryzacji będą mogli przenieść się na chwilę w lata 50. i 60. XX wieku, gdy kultowe polskie motocykle marki Junak poruszały się po polskich drogach.

Wśród eksponatów pojawią się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie będzie można obejrzeć kilka kultowych modeli znanych miłośnikom motoryzacji z czasów PRL. Będą wśród nich produkowane w Szczecińskiej Fabryce Motocykli modele Junak M10 z 1961 roku z wózkiem bocznym W03A, Junak M10 z doczepionym wózkiem bocznym "Sum", rajdowa wersja motocykla Junak M07R oraz Junak M07 z 1959r z doczepionym unikatowym wózkiem bocznym w wersji "Sum LUX" z 1958 roku o numerze ramy 011, pochodzącego z pierwszego tygodnia produkcji.

Sentymentalną podróż w przeszłość ułatwią dodatkowe eksponaty, wśród których znajdą się oryginalne instrukcje obsługi motocykli Junak, a także artykuły prasowe z lat 50. i 60. XX wieku, opisujące nowinki techniczne zastosowane w prezentowanych na wystawie pojazdach. Dzięki temu odwiedzający będą mogli przywołać wspomnienia z poprzednich dekad lub wzbogacić znajomość historii motoryzacji.

Wystawa motocykli będzie dostępna od 11 do 23 października w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Wystawa będzie dostępna w godzinach pracy galerii od godz. 9:00 do 21:00.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z ważnych polityków epoki PRL wstrzymał w latach 50. odbudowę Teatru Wybrzeże w Gdańsku?