Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Formy (Polska, Wrocław)
Kucharz na ostro

Spektakl dotyczy niedawnej historii, która wydarzyła się na Dolnym Śląsku podczas wspólnych polsko-radzieckich manewrów poligonowych. Głównym motywem przedstawienia staje się jednak rywalizacja trzech polowych kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca oraz tajemniczej czeskiej sanitariuszki - kto ugotuje lepszą grochówkę? Jednocześnie mówi ono o sprawach niegdyś bardzo poważnych.

Spektakl obfituje w mnóstwo groteskowych sytuacji, komedii omyłek, wciągania widzów w interakcję (np. w obieranie ziemniaków), ale nie brakuje również momentów wzruszenia. Spektakl lekki, nawiązuje do dobrej tradycji komedii związanych z tematem wojskowym - to Pułkownik Kwiatkowski rodem z opowieści o dzielnym Szwejku czy filmu jak "Rozpętałem II wojnę światową". Na koniec aktorzy częstują widzów dobrą grochówką.

O teatrze:
Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996. Założony i prowadzony jest przez Józefa Markockiego, który wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja, jaką tworzą, wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego. Teatr sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy. Markocki wprowadza różne formy ruchu, od klasycznej pantomimy, przez taniec klasyczny i nowoczesny, po dramat. Operując międzynarodowym językiem gestu, z dużym powodzeniem teatr gości na festiwalach w kraju i za granicą, w krajach takich jak: Japonia, Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Belgia, Szwecja, Iran i wielu innych.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny