stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kuba Żeligowski. Wielkowiejskość

Sztuka Wyboru zaprasza na wernisaż wystawy Jakuba Żeligowskiego "Wielkowiejskość".Wernisaż odbędzie się 28 lipca o 19:00. Wystawa potrwa do 17 sierpnia.

***
Wielkowiejskość
Kuba Żeligowski jakiś czas temu opuścił miasto i zamieszkał na podkarpackiej wsi otoczonej pagórkami i niczym niezmąconym horyzontem. To jego miejsce na ziemi. Tam tworzy, stamtąd czerpie inspiracje do pracy artystycznej i działań kreatywnych. Bliska jest mu idea WIELKOWIEJSKOŚCI i właśnie z tą ideą będzie związana wystawa w Sztuce Wyboru.Wielkowiejskość dla artysty jest jednak od zawsze ściśle połączona z wielkomiejskością. To, co powstaje poza miastem (sztuka, rękodzieło, rzemiosło, fotografia) musi być pokazane w mieście. To, co zostało stworzone dzięki bliskim kontaktom z rdzennymi mieszkańcami wsi i w otoczeniu dziewiczej przyrody, musi mieć ujście w mieście, musi skonfrontować się z miastem i jego mieszkańcami. Wielkowiejskość w połączeniu z wielkomiejskością zyskuje nowy mocny wymiar. I ten właśnie wymiar będziemy mogli zobaczyć na wystawie artysty w Sztuce Wyboru.

***
Jakub Żeligowski - malarz, twórca biżuterii, instruktor tai chi, fotograf, miłośnik górskich wędrówek, propagator idei Wielkowiejskości - W roku 2015 przeprowadził się do Podkarpackiej wsi, gdzie remontuje stare siedlisko. Od zawsze chciał malować, uwielbia to robić. Wszystkie obrazy powstają spontanicznie i bezkompromisowo. Chwyta chwilę i zawartą w niej emocję. Dla Kuby sztuką jest stworzenie pracy, która daje ludziom coś pozytywnego i inspirującego, dlatego maluje w momentach, kiedy ma w sobie spokój lub przypływ pozytywnej energii. Inspiracje czerpie z kontrastów, przenikania się wątków. Wszystko płynie i przeplata się tworząc misterne wzory niejednokrotnie sprawiające wrażenie nie pasujących do siebie i chaotycznych. Tak też czasem powstają jego obrazy i projekty biżuterii. Biżuterię tworzy od 1992, ma na koncie m.in nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, udział w międzynarodowych wystawach. Tworzy unikalne i funkcjonalne elementy złote i srebrne, z przesłaniem i personalizowane, a także nadaje drugie życie złotej biżuterii.

www.zeligowski.pl/
www.obrazobojstwo.blogspot.com/
www.facebook.com/Obrazobójstwo-221411004645555/
www.facebook.com/JakubZeligowski/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z teatralnych budynków w Trójmieście w "Blaszanym Bębenku" Güntera Grassa nazwany został "młynkiem do kawy"?