• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kuba Kornacki i zespół Kanaan - Trzy Sny

27 listopada w Teatrze Muzyczny w Gdyni odbędzie się koncert Kuby Kornackiego promujący nowy album "Trzy Sny". Album to muzyka skierowana do ludzi wychowanych na piosenkach Młynarskiego, Turnaua, czy zespołu Raz Dwa Trzy.

lip 27

sobota, godz. 16:00, 19:00

Gdynia,
bilety 99 - 160 zł
Kup bilet
Autorski projekt Kuby Kornackiego to coś dla ludzi szukających czegoś więcej w muzyce. Zachwyca, wzrusza, bawi, zmusza do refleksji. Znajdzie tu coś dla siebie zarówno wielbiciel funku, popu, jazzu, jak i bossa novy, a nawet... kabaretu. Równie istotny jak muzyka - o ile nie najważniejszy - jest tu tekst: współgra z muzyką i jest bardzo ważną częścią każdej piosenki, zazwyczaj z zaskakującą puentą. Utwory tworzące album to opowieści, które przenoszą słuchacza w świat najskrytszych marzeń i pragnień. Całość stanowi wyraz szacunku do odbiorcy i jego inteligencji.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Trzon programu Trzy Sny stanowi zespół w składzie:
Kuba Kornacki - śpiew, muzyka, słowa
Aktor, absolwent krakowskiej PWST, związany z Piwnicą przy Krypcie na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, za solowy recital kabaretowy "Piosenka żydowska ciut niekoszerna" nominowany do nagrody Bursztynowy Pierścień w sezonie 2000/2001. Od 2002 do 2007 solista Teatru Muzycznego w Gdyni, do chwili obecnej pedagog Studium Wokalno- Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Reżyser oper "Don Giovanni" oraz "Czarodziejskiego fletu" podczas Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana w 2013 r. i 2015 r. w Gdańsku. Autor książek dla dzieci i dorosłych oraz scenariuszy filmowych i teatralnych. Obecnie zaangażowany w zespole Kanaan jako lider oraz twórca tekstów i muzyki piosenek. Za debiutancką płytę "Tato" nagrodzony na Debiutach 2013 Nagrodą Jury, Nagrodą Publiczności, oraz Złotym Krążkiem na festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013.

Cezary Paciorek - akordeon, instrumenty klawiszowe
Współpracował z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Sławek Jaskułke, Michał Urbaniak. Zapisał się w historii jako ten, który przecierał ścieżki dla tak egzotycznego w jazzowym świecie instrumentu, jakim jest akordeon. Cztery płyty z jego udziałem otrzymały nominacje do "Fryderyka". Cezary Paciorek koncertował m.in. na festiwalach Jazz Jamboree, w Bratysławie, Pradze, Moskwie, Niemczech, Szwecji, Japonii, Izraelu. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Grzegorz Nadolny - kontrabas
Jeden z najbardziej rozchwytywanych w kraju basistów jazzowych i rozrywkowych. Współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i wiele innych bydgoskich projektów i formacji. Współpracował z Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Stroblem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Biskupskim, Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Kamińskim, Krystyną Stańko i in. Wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Maciej Afanasjew - skrzypce, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Stypendysta Universität fur Musik und darstellende Kunst w Grazu. Swoje umiejętności rozwijał także na kursie na New York Jazz Academy w Nowym Yorku. Współpracował z takimi muzykami jak: Karol Szymanowski, Maciej Strzelczyk, Krzysztof Herdzin, Janusz Skowron, Robert Cudzich, Marcin Pospieszalski, Joachim Menzel, Piotr Jankowski oraz Mozart Symphonie Orchester Hannover. Występował w większości krajów Europy, USA i Chinach grając m.in. na: EFG London Jazz Festival, II Międzynarodowym Festiwalu Skrzypiec w Toruniu, XXVI Vilnus Jazz Festival, Delemont Jazz Days, Northeast Jazz Festival. Wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Opinie

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?