• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Księżyc we włosach

spektakl dramatyczny
kasy:
58 660-59-46
wystawia:
Gdyńskie Centrum Kultury
9.4
7 ocen
Księżyc we włosach"

"Księżyc we włosy" to spektakl muzyczny studentów III roku Wydziału Aktorskiego o specjalizacji wokalno-aktorskiej PWST im. L Solskiego w Krakowie, wyreżyserowany przez ich szkolnego pedagoga- Ewę Kaim. Rzecz o miłości, zdradzie, tęsknocie, marzeniach, radości i nadziei... A to wszystko za sprawą Agnieszki Osieckiej- wspaniałej poetki, której związek z piosenką- jak mawiała - "miał być romansem obliczonym na studenckie wakacje, a okazał się małżeństwem na całe życie". Mają jej teksty jakąś przedziwną moc, z którą utożsamiają się kolejne pokolenia Polaków i z którą każdy młody artysta powinien się spotkać jak najszybciej.

I tak studenci III roku zanurzyli się w świat poezji Osieckiej, pełen namiętności, nostalgii, ale też i satyry, żartobliwego cynizmu pomieszanego z najwyższej próby liryzmem, aby dodać do niego swoją wrażliwość, swoje emocje młodości, i swoją historię...

Zapraszamy na muzyczny spektakl pełen wielkich przebojów Agnieszki Osieckiej we wspaniałych kompozycjach m.in. Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Andrzeja Zielińskiego, Katarzyny Gärtner. Zasługują, aby je ciągle odkrywać na nowo. Pomogą w tym zapewne fantastyczne aranżacje Konrada Mastyło i niezwykłe wykonania młodych adeptów sztuki scenicznej.

W programie usłyszymy między innymi takie piosenki jak: " Zielono mi" muz. Jan Ptaszyn Wróblewski, "W żółtych płomieniach liści" muz. Andrzej Zieliński, "Księżyc we włosy" muz. Andrzej Zieliński, "Gonią wilki za owcami" muz. K. Gärtner, "Uroda" muz. W. Warska, "Zagrajmy w kości jeszcze raz" muz. Wojciech Trzciński, "Byle nie o miłości" muz. A. Sławiński czy " Na zakręcie" muz. P. Gintrowski.

Scena Letnia w Gdyni, plaża w Orłowie, wejście nr 17,
dojście do Sceny od ul. Świętopełka.

Reżyseria i opieka pedagogiczna: Ewa Kaim
Aranżacje i akompaniament: Konrad Mastyło

Występują:
Aleksandra Adamska, Sandra Babij, Ewelina Przybyła, Wiktoria Węgrzyn, Mateusz Mirek, Karol Polak, Paweł Wolsztyński, Paweł Plewa, Grzegorz Margas

---
Ewa Kaim - absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie, na stałe związana z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, gdzie zagrała w kilkudziesięciu przedstawieniach, współpracując z najwybitniejszymi reżyserami teatralnymi: Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim, Mikołajem Grabowskim, Pawłem Miśkiewiczem. Dziś obejrzeć ją można m.in. w "Weselu Hrabiego Orgaza","Tajnym agencie","Orestei",spektaklach Jana Klaty. Laureatka licznych nagród (m.in. L. Schillera, a także Nagroda za rolę Hanki w "Aniele w Krakowie" reż. Artur "Baron" Więcek). Od kilku lat jest pedagogiem PWST im. L Solskiego w Krakowie.

Konrad Mastyło - kompozytor, legendarny pianista krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Zaliczany do najbardziej znanych polskich pianistów. Urodzony w Stalowej Woli, tu wychował się zdobywając przygotowanie i wiedzę do swej muzycznej kariery. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli. Ukończył krakowską Akademię Muzyczną. Jest organistą oraz pianistą z długoletnim stażem. Swoją wierną publiczność zdobył w krakowskim kabarecie "Piwnica pod Baranami". Na stałe współpracuje z Jackiem Wójcickim, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Elżbietą Towarnicką. Współpracował z Markiem Grechutą będąc członkiem zespołu "Anawa".

Nagrał muzykę do kilkudziesięciu znanych filmów, m.in. do filmów Kieślowskiego "Dekalog", "Podwójne życie Weroniki", "Trzy kolory" oraz "Europa, Europa" Agnieszki Holland. Muzykę w jego wykonaniu usłyszymy w filmach "Damage" (1992), "Trois couleurs. bleu", (1993), "Mouvements du desir" (1994), - "When a man loves a woman", (1994), "Elisa", (1995), "Twarze i maski", (2000), "Wszyscy święci w święta polskie" (2003), "Pornografia" (2003). Nagrał także muzykę do spektakli teatralnych, której kompozytorami byli Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner. Prowadzi działalność pedagogiczną w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i Krakowskiej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery