• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Księga Dżungli (8 opinii)

musical
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
czas trwania:
1 godz. 35 min (bez przerwy)
data premiery:
25 października 2020
7.5
18 ocen
Księga Dżungli
na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga

Dla dzieci powyżej 7. roku życia

"Księga dżungli" to najnowsza propozycja muzyczna skierowana do młodych widzów oraz rodzin. Akcja spektaklu przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Będzie musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, Mowgli.

Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych? Czy jest szansa na odnalezienie przyjaciół w dziczy? Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych".

Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, (bez pompy, zadęcia i moralizatorskiego tonu) akceptacji dla odmienności. Że choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie... Czy rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować nadwątlone poczucie własnej wartości ?

Wśród postaci zobaczymy: Czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa,szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Będzie to więc również przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.

Historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt, opowie - posługując się językiem musicalu - Jakub Szydłowski. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował rolą Clouda Bukowskiego, w pamiętnej realizacji musicalu: "Hair" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Obecnie z powodzeniem realizuje musicale i spektakle muzyczne w kraju.

Porywająca muzyka Jakuba Lubowicza, sprawdzonego kompozytora wielu spektakli muzycznych, między innymi musicalu: "Piloci", oraz zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, widowiskowa choreografia Pauliny Andrzejewskiej i efekty multimedialne dopełniają to wspaniałe widowisko.

Reżyseria i scenariusz: Jakub Szydłowski
Muzyka: Jakub Lubowicz
Kostiumy i charakteryzacja: Dorota Sabak
Scenografia i oświetlenie: Grzegorz Policiński
Choreografia: Paulina Andrzejewska

Obsada:
MOWGLI - Marceli Józefowicz / Jakub Mrowiec / Hubert Kunc / Adam Kordowski
BAGHEERA - Izabela Pawletko / Beata Kępa
TABAKA - Jakub Brucheiser / Renia Gosławska
BALUŚ/ AKELA - Bernard Szyc, Andrzej Śledź
KAA - Mateusz Deskiewicz / Krzysztof Dzwoniarski
OJCIEC WILK - Tomasz Gregor / Aleksy Perski
MATKA WILCZYCA - Karolina Trębacz / Katarzyna Więcek
SHERE KHAN - Tomasz Więcek, Rafał Ostrowski
MAŁPA/WILK 1 - Aleksandra Meller
MAŁPA/WILK 2 - Katarzyna Kurdej
MAŁPA/WILK 3 - Krzysztof Wojciechowski

Opinie (8) 2 zablokowane

 • R-E-W-E-L-A-C-J-A !!! (opinia sprzed 1 roku)

  Chciałem zrobić frajdę synowi (level 8 lat). W efekcie oboje siedzieliśmy tam 1,5 godziny z rozdziawonymi gębami z zachwytu i mocno się wkręciliśmy :)

  Najbardziej polubiłem węża, ale wszyscy byli super (10/10). Jestem też w szoku, że Młody (Mowgli) umie tak fajnie zagrać.

  Zdecydowanie polecam !

  • 0 0

 • R-E (opinia sprzed 1 roku)

  • 0 0

 • (opinia sprzed 1 roku)

  Bardzo słaby spektakl. Na pewno nie dla dzieci, tym bardziej dla młodzieży. Piosenki kompletnie niezapadające w pamięć, całość mroczna i wręcz depresyjna. Jeśli ktoś chce zniechęcić dzieci do kultury to powinien się wybrać

  • 0 1

 • Duże oczekiwania... (1) (opinia sprzed 3 lat)

  wielki rozczarowanie... Zbyt poważne w niektórych ujęciach dla dzieci. Mniejsze dzieci przerażone przy głośnych rykach lwa, mało muzycznie

  • 2 2

  • zupełnie odmienne wrażenia (opinia sprzed 2 lat)

   Czy na pewno mówimy o tym samym spektaklu? Bo w my usłyszeliśmy mnóstwo piosenek i to takich, których melodie dzieciaki przeniosły do domu i pozostały z nami na długo. A ważne i trudne tematy takie jak przemoc, wyśmiewanie się z innych czy prawo do powiedzenia nie niestety dotyczą dzieci i to od najmłodszych lat.

   • 1 1

 • Tygrys -Elvis które dziecko to zrozumie? (opinia sprzed 2 lat)

  nietrafiona stylizacja Tygrysa na Elvisa - dzieci kompletnie tego nie rozumiały no bo i skąd? za to wąż Ka strzał w dziesiątkę

  • 1 3

 • teatr muzyczny dzieciom (opinia sprzed 4 lat)

  Zakup biletów graniczy z cudem,albo pół roku wcześniej albo wcale...

  • 12 0

 • To jest jakiś żart z tymi spektaklami dla dzieci w Teatrze Muzycznym (opinia sprzed 4 lat)

  Do pażdziernika praktycznie brak miejsc na jakikolwiek spektakl. Wszystkie na "czarno" w sprzedaży online - czyli "miejsce zajęte".

  Kto to wykupuje jeszcze przed premierą? Firmy? Szkoły? Po co w ogóle umieszczać w kalendarium, skoro biletów kupić i tak nie można?

  • 28 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery