stat
Wydarzenie już się odbyło

Książki na 103. lecie Praw Wyborczych Kobiet

Co dodać do kanonu 100 książek na 100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce? Czego nie może zabraknąć 3 lata później? Które z 10 zaproponowanych kategorii najbardziej trzeba rozbudować, a tym samym przyjrzeć się nowym perspektywom? O najbardziej wzruszających i otwierających oczy książkach porozmawiają Barbara Piórkowska i Monika Żółkoś. Wy będziecie mogli/mogły dołączyć na żywo i on-line i podzielić się informacjami o własnych zestawach.

Bardzo się z tego spotkania cieszymy rozmowa to inspiracja i drogowskaz na przyszłość, a z pisarką i naukowczynią zawsze można liczyć na intelektualny i emocjonalny ferment. Po trzech latach po utworzeniu rankingu 100 książek na stulecie praw wyborczych kobiet zdarzyło się wiele w świecie, a i powstało kilka nowych książek, o których warto opowiedzieć. Na szczęście Piórkowska i Żółkoś śledzą wydawnicze sprawy z wielką uwagą.

Mamy nadzieję, że spotkanie natchnie Was do poszukiwań lekturowych i uzupełnienia lektur, o kolejne, które wzbogacają ogląd świata i nieodmiennie w tych dyskusjach - poruszają wyobraźnię.

dr Monika Żółkoś, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UG, w swojej pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianym postantropocentryzmem, ze szczególnym uwzględnieniem Animal Studies.

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka. Autorka opartej na słowiańskich motywach powieści Kraboszki (2020), Szklanki na pająki (2010/201, prozy Utkanki (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. Syberia (2016).
Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Książka nas uratuje i jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

Na wydarzenie obowiązują zapisy: 
https://forms.gle/32EwifTxsb2dk25u8

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile razy publiczność Teatru Muzycznego w Gdyni miała okazję zobaczyć musical Notre Dame de Paris?

 

Najczęściej czytane