• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Książka w roli głównej. Sezon 2 - czyli ciekawe zawody! - jesienna odsłona

Dobra książka, teatr i wyjątkowi goście specjalni - to czeka uczestników jesiennych spotkań z cyklu Książka w roli głównej w Teatrze Miniatura. Razem z aktorkami i pedagożką teatru na scenie wystąpią muzyk znany z Illusion i Lipali Tomasz Lipa Lipnicki i nagradzana na całym świecie ilustratorka Joanna Concejo. Wstęp na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w teatrze.

W 2022 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań z literaturą, teatrem i... sportem. Znani sportowcy, nierzadko mistrzowie świata jak Leszek Blanik i Mateusz Kusznierewicz, czytali we współpracy z aktorami i pedagogami teatru oraz publicznością znakomite książki dla dzieci. W kwietniu 2023 ruszyła kolejna edycja projektu poświęcona ciekawym zawodom - Miniatura gościła prezydentkę miasta Aleksandrę Dulkiewicz, założycielkę instytutu badań nad przyszłością Natalię Hatalską i pisarkę Roksanę Jędrzejewską-Wróbel.

- Sezon drugi powstał po to, by dzieci mogły się przekonać, że w życiu osób wykonujących ciekawe zawody dobre książki odgrywają dużą rolę oraz żeby poznały różne możliwości wybrania zawodu w przyszłości. Myślę jednak, że z udziału w naszych spotkaniach frajdę mają nie tylko dzieci. Improwizowana, steatralizowana formuła czytań, do której zapraszani są też widzowie, jest bardzo atrakcyjna i stanowi doskonałą zabawę - mówi Justyna Sawicka, pomysłodawczyni projektu.

Każde wydarzenie w cyklu to czytanie wybranej książki oraz spotkanie z gościem specjalnym, podczas którego można ją lub jego dopytać o wykonywany zawód. Potem ci, którzy mają ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Wszystkie wydarzenia są tłumaczone na Polski Język Migowy. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba zakupić wejściówki w symbolicznej kwocie 5 zł w siedzibie Teatru Miniatura.

Podczas jesiennej odsłony drugiego sezonu Książki w roli głównej w październiku i listopadzie odbędą się dwa ostatnie spotkania.

Październikowym gościem będzie Tomasz Lipa Lipnicki, muzyk i kompozytor, założyciel zespołu Lipali i legendarnego Illusion, który 22 października o 15.00 przeczyta wraz z aktorką i reżyserką Edytą Janusz-Ehrlich oraz pedagog teatru Moniką Tomczyk fragmenty książki "Zmień się!" Agnieszki Kochanowskiej.

W niedzielę 19 listopada o 15.00 nagradzana na świecie i w Polsce ilustratorka Joanna Concejo przeczyta wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk książkę "Książę w cukierni" Marka Bieńczyka.

Po obu spotkaniach odbędą się warsztaty inspirowane czytanymi książkami, które poprowadzi pedagog teatru Monika Tomczyk. Zapisy na warsztaty: warsztaty@teatrminiatura.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp na spotkania na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Aby wziąć udział w warsztatach rodzinnych towarzyszących czytaniu, trzeba zapisać się przez formularz zgłoszeń dostępny na stronie teatru lub napisać na adres warsztaty@teatrminiatura.pl, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Który z trójmiejskich poetów otrzymał w 2009 roku prestiżową Nagrodę Kościelskich?